Рукометашице Борца завршиле такмичење у Европи

Глас Српске

Бањолучанке савладале холандски Ван дер Ворт са голом разлике, што им није било довољно за пролаз у треће коло Купа ЕХФ

БAЊA ЛУКA - Рукометашице Борца нису успјеле да се пласирају у треће коло Купа ЕХФ. Иако су у реванш сусрету побиједиле екипу Ван дер Ворта са 27:26, то није било довољно за пролазак у наредну рунду, јер су у првом сусрету поражене са 25:29. У 24. минуту преко Драгане Кнежевић Бањолучанке су стигле до предности од четири гола разлике - 14:10. Два минута касније гошће су смањиле на 14:11, а онда је Тања Кекић са два поготка донијела Борцу жељених пет разлике - 16:11. То је био резултат првог полувремена. Након предаха много тога се промијенило на паркету "Борика". Гошће су полако, али сигурно преузимале иницијативу и резултат такве игре је њихово вођство у 49. минуту сусрета - 21:20. Послије тога играло се гол за гол да би на крају Холанђанке славиле пролазак у трећу рунду, а Бањолучанке прву европску побједу - 27:26. - Нико послије елиминације не може да буде задовољан. У другом полувремену гошће су доминирале паркетом, а ми смо, са друге стране, неке нападе пребрзо завршавали и казна нас је на крају стигла. Једноставно, дјевојке нису испоштовале све оно што смо се у десетоминутном предаху договорили у свлачионици. Мислим да смо рано дошли у вођство које нам је гарантовало пролазак у треће коло. За утјеху нам остаје чињеница да смо остварили прву европску побједу, иако нам она није донијела радост коју смо очекивали - рекао је тренер рукометашица Борца Раде Унчанин. Одличну партију, посебно у првом полувремену, пружила је голман Борца Бојана Бабић. Она је у првих 30 минута имала девет интервенција, а у наставку меча зауставила је четири ударца ка њеном голу. - Дале смо све од себе, али показало се да је мањак од четири гола из првог сусрета био недостижан. Ипак, свима је драго што смо остварили први међународни тријумф. Сада се окрећемо бх. првенству и одбрани шампионске титуле - прокоментарисала је кратко Бабићева. Послије утакмице разочарење није крила ни Дејана Кнежевић, која се у финишу сусрета истакла добром игром у одбрани. - Игру у другом полувремену треба што прије да заборавимо. Као да смо се уплашиле вођства, које нам је гарантовало пласман у треће коло. Нисмо направиле толико техничких грешака као на мечу у Холандији, али је било пуно промашаја - био је коментар Дејане Кнежевић. Т. ПAПИЋ-ЏAКУЛA МИНУТ ЋУТAЊA Реванш сусрет другог кола Купа ЕХФ почео је минутом ћутања којим су рукометашице оба тима одале почаст преминулом предсједнику Републике Српске Милану Јелићу. Играчице Борца одиграле су овај сусрет са црним флором изражавајући и на тај начин жалост за првим човјеком наше Републике. ЗAСЛУЖЕНО СЛAВЉЕ Голман Ван дер Ворта Пеги Виргевер задавала је много главобоље бањолучким рукометашицама. Корпулентна Холанђанка одбранила је 18 шутева ка свом голу, од тога чак четири са линије седам метара. - Прво полувријеме прошло је у знаку домаћих играчица, али смо у наставку успјеле да се вратимо у игру и потпуно заслужено побиједимо. Било је тешко, али тако је најслађе - нагласила је Виргевер. БОРAЦ 27:26 ВAН ДЕР ВОРТ ДВОРAНA: "Борик", гледалаца: 1.000, судије: Павићевић и Ражнатовић (Црна Гора), седмерци: Борац 6 (2), Ван дер Ворт-Квинтус 3(2), искључења: Борац 4, Ван дер Ворт-Квинтус 12 минута, треће искључење: Ван Aдрихем (Ван дер Ворт-Квинтус) у 54. минуту, црвени картон: Де. Кнежевић (Борац) и Кониц (Ван дер Ворт-Квинтус) у 60. минуту. БОРAЦ: Симић, Пехић 12 (2), Кекић 4, Малбашић, Кукић, Рајилић, Богојевић, Др. Кнежевић 5, Де. Кнежевић 3, Црнић, Ђурић 1, Бабић, Клинац 2, Бањац. ВAН ДЕР ВОРТ-КВИНТУС: Марлоес, Кониц 5, Копе 4, Бовенберг 10 (2), Вис, Хусиманс 1, Ван Лир 3, Ван Aдрихем, Пикхаер 2, Крајшер, Регесберг 1, Виргевер, Виверберг.