Rukometašice Borca završile takmičenje u Evropi

Glas Srpske

Banjolučanke savladale holandski Van der Vort sa golom razlike, što im nije bilo dovoljno za prolaz u treće kolo Kupa EHF

BANjA LUKA - Rukometašice Borca nisu uspjele da se plasiraju u treće kolo Kupa EHF. Iako su u revanš susretu pobijedile ekipu Van der Vorta sa 27:26, to nije bilo dovoljno za prolazak u narednu rundu, jer su u prvom susretu poražene sa 25:29. U 24. minutu preko Dragane Knežević Banjolučanke su stigle do prednosti od četiri gola razlike - 14:10. Dva minuta kasnije gošće su smanjile na 14:11, a onda je Tanja Kekić sa dva pogotka donijela Borcu željenih pet razlike - 16:11. To je bio rezultat prvog poluvremena. Nakon predaha mnogo toga se promijenilo na parketu "Borika". Gošće su polako, ali sigurno preuzimale inicijativu i rezultat takve igre je njihovo vođstvo u 49. minutu susreta - 21:20. Poslije toga igralo se gol za gol da bi na kraju Holanđanke slavile prolazak u treću rundu, a Banjolučanke prvu evropsku pobjedu - 27:26. - Niko poslije eliminacije ne može da bude zadovoljan. U drugom poluvremenu gošće su dominirale parketom, a mi smo, sa druge strane, neke napade prebrzo završavali i kazna nas je na kraju stigla. Jednostavno, djevojke nisu ispoštovale sve ono što smo se u desetominutnom predahu dogovorili u svlačionici. Mislim da smo rano došli u vođstvo koje nam je garantovalo prolazak u treće kolo. Za utjehu nam ostaje činjenica da smo ostvarili prvu evropsku pobjedu, iako nam ona nije donijela radost koju smo očekivali - rekao je trener rukometašica Borca Rade Unčanin. Odličnu partiju, posebno u prvom poluvremenu, pružila je golman Borca Bojana Babić. Ona je u prvih 30 minuta imala devet intervencija, a u nastavku meča zaustavila je četiri udarca ka njenom golu. - Dale smo sve od sebe, ali pokazalo se da je manjak od četiri gola iz prvog susreta bio nedostižan. Ipak, svima je drago što smo ostvarili prvi međunarodni trijumf. Sada se okrećemo bh. prvenstvu i odbrani šampionske titule - prokomentarisala je kratko Babićeva. Poslije utakmice razočarenje nije krila ni Dejana Knežević, koja se u finišu susreta istakla dobrom igrom u odbrani. - Igru u drugom poluvremenu treba što prije da zaboravimo. Kao da smo se uplašile vođstva, koje nam je garantovalo plasman u treće kolo. Nismo napravile toliko tehničkih grešaka kao na meču u Holandiji, ali je bilo puno promašaja - bio je komentar Dejane Knežević. T. PAPIĆ-DžAKULA MINUT ĆUTANjA Revanš susret drugog kola Kupa EHF počeo je minutom ćutanja kojim su rukometašice oba tima odale počast preminulom predsjedniku Republike Srpske Milanu Jeliću. Igračice Borca odigrale su ovaj susret sa crnim florom izražavajući i na taj način žalost za prvim čovjekom naše Republike. ZASLUŽENO SLAVLjE Golman Van der Vorta Pegi Virgever zadavala je mnogo glavobolje banjolučkim rukometašicama. Korpulentna Holanđanka odbranila je 18 šuteva ka svom golu, od toga čak četiri sa linije sedam metara. - Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku domaćih igračica, ali smo u nastavku uspjele da se vratimo u igru i potpuno zasluženo pobijedimo. Bilo je teško, ali tako je najslađe - naglasila je Virgever. BORAC 27:26 VAN DER VORT DVORANA: "Borik", gledalaca: 1.000, sudije: Pavićević i Ražnatović (Crna Gora), sedmerci: Borac 6 (2), Van der Vort-Kvintus 3(2), isključenja: Borac 4, Van der Vort-Kvintus 12 minuta, treće isključenje: Van Adrihem (Van der Vort-Kvintus) u 54. minutu, crveni karton: De. Knežević (Borac) i Konic (Van der Vort-Kvintus) u 60. minutu. BORAC: Simić, Pehić 12 (2), Kekić 4, Malbašić, Kukić, Rajilić, Bogojević, Dr. Knežević 5, De. Knežević 3, Crnić, Đurić 1, Babić, Klinac 2, Banjac. VAN DER VORT-KVINTUS: Marloes, Konic 5, Kope 4, Bovenberg 10 (2), Vis, Husimans 1, Van Lir 3, Van Adrihem, Pikhaer 2, Krajšer, Regesberg 1, Virgever, Viverberg.