Slavija i u revanšu prvog kola Intertoto kupa bolja od S

Glas Srpske

Ova pobjeda od 3:2, po istom scenariju kao u prvom meču, omogućila im je nastavak takmičenja u Intertoto kupu i plasman u drugo kolo

SARAJEVO - Još jednom su fudbaleri Slavije bili bolji od predstavnika Andore Santa Julije. Nova pobjeda od 3:2, po istom scenariju kao u prvom meču, omogućila im je nastavak takmičenja u Intertoto kupu i plasman u drugo kolo, gdje ih već u subotu, 7. jula, čeka novi susret na "Koševu" protiv rumunskog predstavnika, Ocelul Galatija. Poslije pobjede u Andori od 3:2, očekivalo se da će Slavija u revanšu imati mnogo lakši zadatak. Tako nije bilo, iako je otvaranje meča bilo u znaku premijerligaša iz Istočnog Sarajeva, koji je u osmom minutu imao lijepu priliku za vođstvo. Šutirao je Spalević, istina iskosa i iz teške pozicije, ali se golman Tremonti nije dao iznenaditi. U 20. minutu uslijedila je solo akcija Vuksanovića, koji je potom izmijenio dupli pas sa Spalevićem, da bi na kraju njegov šut sa osam metara završio preko gola. Samo dva minuta kasnije Slavija je došla do prednosti. Muminović je prošao po desnoj strani, zaposlio je potom Spalevića koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora. Golman gostiju je odbio loptu, na koju je natrčao Jamina i sa desetak metara poslao je u mrežu za 1:0. Do odlaska na odmor Slavija je imala više od igre, ali bez rješenja da nađe put do mreže tima iz Andore. Taj period ostaće upamćen po veoma grubim startovima gostujućih igrača. U nastavku druga slika na terenu. Santa Julija se oslobodila i krenula mnogo ozbiljnije da prijeti golmanu Dujkoviću. Prvo je Pepe u 49. minutu centrirao s desne strane, a Varela zahvatio loptu glavom i zamalo bio neprecizan. Isti igrač je u 54. minutu stvorio sebi priliku, šutirao sa sedam metara, Dujković je odbio loptu i nekako otklonio opasnost po svoj gol. Samo minut kasnije mladi debitant Damjanović hrabro se odlučio na šut sa 25 metara, ali je lopta fijuknula preko gola. U 64. minutu bilo je 2:0. Muminović se poigrao sa nekoliko gostujućih igrača, uputio centaršut s desne strane. Loptu je sačekao Jamina i snažno opalio po njoj, a ona je uzdrmala prečku, odbila se na nogu Vuksanovića, koji je sa dva metra plasirao u mrežu. Šest minuta kasnije bilo je 2:1. Nakon kornera s desne strane, Varela je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu preko Dujkovića u nebranjeni dio mreže. U 86. minutu gosti su došli do izjednačenja. Romero je ušao u kazneni prostor, krenuo ka golu Slavije, pao između Jamine i Regoje i bio je to jedanaesterac koji je u gol pretvorio isti igrač. Ipak, sve dileme su otklonjene u sudijskoj nadoknadi. Opet je Muminović zaposlio Vuksanovića s desne strane, ovaj se oslobodio dva igrača i sa tri metra pospremio loptu u mrežu za konačnih 3:2. G. IVANKOVIĆ Navijači Iako su fudbaleri Slavije očekivali pomoć sa tribina od svojih najvatrenijih navijača, Sokolova, nisu je imali. Naime, oni su u znak protesta što se susret igra na tuđem terenu a ne u Istočnom Sarajevu kao što im je obećano obili da dođu na Koševo i daju podršku svojim ljubimcima. SLAVIJA 3:2 SANTA JULIJA STRIJELCI: Jamina u 22, Vuksanović u 64. i 90. minutu za Slaviju, Varela u 70. i Romero u 86. minutu iz penala za Santa Juliju, stadion: Olimpijski na "Koševu", gledalaca: 300, sudija: Laša Silagava (Gruzija) 6, žuti kartoni: Spalević, Jamina (Slavija), Fontan, Roig, Romero, Spano, Varela (Santa Julija). SLAVIJA: Dujković 6, Bjelica 6, Regoje 6, Jovanović 7, Simić 6 (od 90. minuta Šešlija -), Spalević 6, Jamina 8 (od 87. minuta Stanić -), Vuksanović 8, Stanković 6, Muminović 8, Damjanović 7 (od 85. minuta P. Papaz -). SANT JULIJA: Tremonti 6, Vagner 6, Abdian 5 (od 69. minuta Lobo -), Fontan 6 (od 78. minuta Nastri -), Roig 6 (od 89. minuta Rodrigo -), Činos 5, Romero 6, Pepe 6, De Vertiz 6, Spano 6, Varela 7. IGRAČ UTAKMICE: Bojan Jamina (Slavija) 8. REZULTATI REVANŠ MEČEVA U revanš utakmicama prvog kola Intertoto kupa postignuti su sljedeći rezultati: Slavija (BiH) - Santa Julija (Andora) 3:2 (prvi meč 3:2), Zestaponi (Gruzija) - Tobol Kostanj (Kazahstan) 2:0 (0:3), Kork Siti (Republika Irska) - Valur Rejkjavik (Island) 0:1 (2:0), Vlaznija (Albanija) - Zagreb (Hrvatska) 1:0 (1:2), Makedonija GP Skoplje (Makedonija) - Etnikos Ahnas (Kipar) 2:0 (0:1), Dačia Kišinjev (Moldavija) - Baku (Azerbejdžan) 1:1 (1:1) penalima 4:2, Slovan Bratislava (Slovačka) - Diferdanž (Luksemburg) 3:0 (2:0), KI Klaksvik (Farska ostrva) - Hamarbi (Švedska) 1:2 (0:1), Grbalj (Crna Gora) - Gloria Bistrita (Rumunija) 1:1 (1:2), Maribor (Slovenija) - Birkirkara (Malta) 3:0 (2:0), sinoć su igrali: Dinaburg (Letonija) - Kliftonvil (Sjeverna Irska) (prvi meč 1:1), Ararat Jerevan (Jermenija) - Šahtjor Soligorsk (Bjelorusija) (1:4), Laneli (Vels) - Vetra (Litvanija) (1:3), TVMK Talin (Estonija) - Honka Espo (Finska) (0:0). PAROVI DRUGOG KOLA U drugom kolu Intertoto kupa sastaju se: Slavija - Ocelul Galati (Rumunija), Makedonija GP Skoplje - Černo More Varna (Bugarska), Maribor - Hajduk Kula (Srbija), Trabzonspor (Turska) - Vlaznija, Makabi Haifa (Izrael) - Gloria Bistrita, Dačia Kišinjev - Sent Galen (Švajcarska), Zalaegerseg (Mađarska) - Rubinj Kazanj (Rusija), Rapid Beč (Austrija) - Slovan Bratislava, Černomorec Odesa (Ukrajina) - pobjednik meča Ararat Jerevan - Šahtjor Soligorsk, Tobol Kostanj - Slovan Liberec (Češka), pobjednik meča TVMK Talin - Honka Espo - Alborg (Danska), pobjednik meča Laneli - Vetra - Legija Varšava (Poljska), Gent (Belgija) - pobjednik meča Dinaburg - Kliftonvil, Kork Siti - Hamarbi. Prvi mečevi igraju se 7. i 8. jula, a revanš susreti zakazani su za 14. i 15. jul.