Fudbaleri Crvene zvezde konačno obradovali svoje navi

Glas Srpske

"Crveno-bijeli" drugi put savladali Groclin i tako obezbijedili još najmanje četiri utakmice u Ligi UEFA

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde drugi put u istoriji su se plasirali u Ligu UEFA! Evropska jesen obezbijeđena je još jednom pobjedom od 1:0 nad poljskim Groclinom, a gol vrijedan trijumfa pred gotovo 25 hiljada gledalaca na "Marakani" postigao je Segundo Kastiljo u 43. minutu, na asistenciju Maurisija Moline. Kada se činilo da obje ekipe jedva čekaju odlazak na odmor, Kolumbijac je izveo slobodan udarac sa desnog krila, a idealno centrirana lopta stigla je do neometanog Ekvadorca koji ju je glavom pospremio iza leđa vrlo dobrog golmana Sebastijana Pžirovskog. "Crveno-bijeli" su u nastavku zadržali blagu inicijativu. Imali su Beograđani nekoliko prilika da otklone sve dileme, ali maleroznom Ernanu Barkosu pogodak iz 78. minuta je poništen zbog ofsajda, dok je Molina šest minuta kasnije lob udarcem sa dvadesetak metara pogodio prečku. - Ovo je za nas kraj jedne dvomjesečne serije utakmica koje smo odigrali pod pritiskom. Još od meča u Glazgovu imam osjećaj da smo kao podmornica koja je tu negdje na dubini periskopa, i samo treba da izroni, i drago mi je što se to dogodilo u ovoj utakmici. Ostvarili smo svoj cilj, a igrači su za ovo što su pokazali danas i tokom cijela ova dva mjeseca, zaslužili čestitke. Bili smo bolji, ispoštovali dogovor iz svlačionice i zasluženo slavili. Igrali smo odlično u fazi odbrane i nismo dozvolili protivniku nijednu čistu šansu. U napadu smo odigrali takođe dobro, na momente i odlično, i ono što me posebno raduje je da stvaramo prilike. Gol na kraju prvog poluvremena nam je dao samopouzdanje, u nastavku smo igrali bolje, a smatram da još nismo pokazali svoje pravo lice - rekao je trener Crvene zvezde Milorad Kosanović. Strateg srpskog šampiona se osvrnuo i na povredu strijelca jedinog gola Segunda Kastilja: - Kastiljo je izašao jer se u posljednjem minutu prvog poluvremena povrijedio. Ostaje žal zbog toga, pošto se taman vratio u takmičarsku formu. Zamijenio ga je Vladimir Bogdanović i odlično odigrao. Kada sam ja došao on je bio na margini, niko praktično nije ni računao na njega, a ispostavilo se da momak ima ogroman potencijal, i to je i na ovom meču pokazao. Slična je priča i sa Molinom: - Protiv Teleoptika je dobio priliku. On je na tom meču dao odličan gol, ali nije igrao dobro. Međutim, dobio je i drugu, a evo sada i treću šansu i pokazao je šta sve može da uradi, a to je mnogo - zaključio je Kosanović. CRVENA ZVEZDA 1:0 GROCLIN STRIJELAC: Kastiljo u 43. minutu, stadion: "Marakana", gledalaca: 25.000, sudija: Pavel Balaž (Rumunija) 7. CRVENA ZVEZDA: Ranđelović 7, Basta 6, Gaj 6, Tutorić 7, Anđelković 7, Kastiljo 7 (od 46. minuta Bogdanović 7), Lukaš 7, Milijaš 6, Molina 7, Koroman 6 (od 90. minuta Trišović -), Jestrović 6 (od 66. minuta Barkos -). GROCLIN: Pžirovski 7, Lazarevski 6, Minar 7, Kumbev 6, Telihovski 7 (od 79. minuta Leonardo -), Pjehnjak 6, Jodlovjec 6, Majevski 6 (od 64. minuta Babnič -), Lato 6, Rocki 6 (od 54. Ivanovski 6), Sikora 7. IGRAČ UTAKMICE: Maurisijo Molina (Crvena zvezda) 7,. ČETVRTI ŠEŠIR Fudbaleri Crvene zvezde biće u četvrtom šeširu, u žrijebu za grupe Ligi UEFA, koji je zakazan za utorak, 9. oktobra. "Crveno-bijeli" su u prvo kolo ušli kao posljednji, 40. klub u grupi povlašćenih, ali je čak 14 bolje rangiranih ekipa ispalo, pa je srpski predstavnik drugi u četvrtom šeširu. Tako je jedino izvjesno da Zvezda neće igrati sa sljedećim ekipama: Hapoel Tel-Aviv, FC Kopenhagen, Tuluz, Dinamo Zagreb, Panionios, Nirnberg i Mlada Boleslav. Po standardnom sistemu Beograđani bi trebalo da budu slobodni u trećem kolu (29. novembra), na startu (25. oktobra) trebali da dočekaju ekipu iz drugog, a zatim (8. novembra) gostuju timu iz trećeg šešira. Poslije pauze, Zvezda u četvrtom kolu (5. ili 6. decembar) dočekuje nekog od najslabije plasiranih, a na kraju takmičenja (19. ili 20. decembra) gostuje prvom nosiocu grupe.