Узалуд добра партија Богдана – Ембид се “пробудио” VIDEO

B92

Кошаркаши Сакраменто Кингса поражени су на гостовању у Филаделфији са 97:91.

Била је то 12. побједа “Севентисиксерса” и десети пораз Кингса, у сусрету у којем су само у два наврата, током друге четвртине имали по поен предности.

На полувремену су били у заостатку свега поен (47:46), али сз зато кошаркаши Филаделфије у финишу треће дионице направили двоцифрену разлику која је током посљедње четвртине достизала и 16 поена.

Кингси су на крају успјели само да ублаже пораз и сада се окрећу суботи и утакмици пред својим навијачима против Денвера.

Богдан Богдановић је за 28 минута на паркету постигао 17 поена, уз два скока, три асистенције и четири украдене лопте, док је Немања Бјелица за непуних 26 минута имао учинак од седам поена, четири скока и једне асистенције.

Код Кингса, Бади Хилд је био најефикаснији са 22 поена уз шест скокова и четири асистенције, док је Дивејн Дедмонд постигао 18, а Харисон Барнс 14 поена уз девет скокова и осам асистенција.

За разлику од протекле утакмице, на гостовању шампиону Торонту, када се није уписао у стрелце, Џоел Ембид је против Сакрамента постигао 33 поена уз 16 скокова и био најбољи актер сусрета.

Матијас Тајбул је постигао 15, а Тобајас Херис поен мање.

Мемфис је пред својим навијачима одиграо драматичну утакмицу против ЛА Клиперса и на крају изгубио са 129:131.

Један од кандидата за рукија године, Џа Морант, у посљедњој четвртини је постигао чак 14 поена за Мемфис и чинило се да ће “Гризлиси” успјети да дођу до тријумфа, али драма је доживјела врхунац када је на двије секунде до краја Монтрезл Харел погодио из одбитка и тако донио побједу Клиперсима.

Тако су Клиперси стигли до седме узастопне побједе, а Харел је постигао 24 поена и десет скокова. Исти број поена имао је и Лу Вилијамс, док је Пол Џорџ постигао кош мање.

Српски репрезентативац Марко Гудурић на терену је провео нешто више од девет минута и постигао уз по једну асистенцију и украдену лопту.

Код Мемфиса, Јонас Валанчиунас је имао дабл-дабл од 30 поена и 16 скокова, Џа Морант и Дае Краудер имали су по 20, док је Џарен Џексон постигао 17 поена.