Славили Барселона, Јувентус, Јунајтед, ПСЖ, Борусија Дортмунд и Лацио

Г.С.

Фудбалери Барселоне савладали су на гостовању кијевски Динамо са 4:0 у четвртом колу групе Г Лиге шампиона.

Тако је осигурала прво мјесто и пласман у осмину финала, баш као и Јувентус.

Доста су се изабраници Роналда Кумана мучили у првом полувремену, да би у наставку сломили жилавог ривала.

Треба рећи да Холанђанин није могао да рачуна на неколико стандардних првотимаца, између осталих, и на Лионела Месија.

Лед је пробио Сержињо Дест у 52. минуту, да би убрзо, у 57, предност дуплира Мартин Брејтвајт.

Исти играч је био прецизан из пенала нешто касније, а у надокнади времена у стријелце се уписао и Антоан Гризман.

За разлику од Барселоне, Јувентус је до тријумфа стигао у надокнади времена, једва (2:1).

Торинска екипа је била у заостатку, када је у 19. минуту погодио Узуни.

До паузе су ипак изједначили и то преко Кристијана Роналда.

У наставку Јувентус је наставио са нападима и покушајима да стигне до побједе.

Промашивали су Бернардески, Роналдо и Мората, који је уосталом и био најближи, али је у 77. минуту погодио стативу.

Чинило се да ће утакмица бити завршена без побједника, међутим, управо Мората погађа у надокнади и доноси три бода својој екипи.

Јувентус ће против Динама из Кијева играти наредне недеље. док ће Ференцварош тада дочекати Барселону.

У оквиру групе Х Лиге шампиона Манчестер јунајтед је био убједљив против Башакшехира са 4:1 (3:0), док је Пари Сен Жермен био бољи од Лајпцига – 1:0 (1:0).

Тако се ситуација на табели поприлично закувала, пошто је Јунајтед сада први са 9 бодова, а Французи и Нијемци дијеле друго мјесто са по 6 бодова.

Ипак, разлику би могао да направи међусобни скор, који је сада на страни “светаца”, пошто је у првом сусрету у Лајпцигу било 2:1.

До тријумфа је ПСЖ стигао голом већ у 11. минуту. Досуђен је пенал који је скривио Марсел Сабицер, а у вођство домаћих претворио Нејмар.

У наставку меча смо углавном гледали нападе Лајпцига и необично дефанзивну тактику Парижана и чекање шансе из контре.

Било је прилика, а најбоље двије у првом делу имали су гости. Најприје Амаду Хаидара у 38. минуту када му је голман одбранио ударац, а онда и Емил Форсберг у надокнади када је из одличне ситуације тукао преко гола.

Исти играч је и на почетку другог полувремена био у шанси, али овог пута шаље лопту поред десне стативе.

И практично, то је било то у овом сусрету. Може се рећи да су до краја и једни и други разочарали, јер није било офанзиве на какву су нас навикли и какав менталитет гаје тренер Томас Тухел и Јулијан Нагелсман.

У другој утакмици групе Х Манчестер јунајтед је убедљиво са 4:1 поразио Башакшехир и тако му се осветио за пораз пре три недеље у Истанбулу (1:2).

Од самог старта било је јасно у ком правцу ће отићи овај меч, јер је маестрални Португалац Бруно Фернандеш већ у седмом минуту донио предност.

Послије корнера са леве стране је захватио лопту на ивици казненог простора и одатле је закуцао под пречку гола гостију.

Исти играч је већ у 19. минуту постигао други гол на мечу и чак и Турцима је тада било јасно да се са “театра снова” неће извући непоражени.

У 35. минуту је досуђен пенал за Јунајтед који је Фернандеш препустио Маркусу Рашфорду, иако је тако могао да дође до хет-трика.

Млади енглески нападач је био веома сигуран са 11 метара.

Потом је на “Олд трафорду” уследило затишје све до 75. минута када гости стижу до утешног гола. Стријелац је био Дениз Туруц.

Али, да побједа “црвених ђавола” буде убједљива побринуо се Данијел Џејмс у надокнади за коначних 4:1.

Фудбалери Борусије Дортмунд и Лација славили су у четвртом колу групе Ф Лиге шампиона.

“Милионери” су савладали Клуб Бриж са 3:0, док су Римљани били бољи од Зенита из Санкт Петербурга са 3:1.

Њемачка и италијанска екипа стигле су тако на корак од пласмана у нокаут фазу.

Дортмунд је први са девет бодова и фали му још само један у наредна два кола како би и математички осигурао 1/8 финала.

Они су госте из Белгије побиједили захваљујући Ерлингу Халанду, који је постигао два гола.

Једном се у стријелце уписао Џејдон Санчо.

Што се тиче Лација, они су одлично одиграли сам старт меча и преко Чира Имобилеа и Марка Парола повели.

Артјом Дзјуба је смањио у 25. минуту, да би коначан резултат из једанаестерца поставио Имобиле из пенала у 55. минуту.

У наредном колу Дортмунд дочекује Лацио, а Клуб Бриж ће играти на свом терену са Зенитом, преноси Б92