Ловрен спасао Ливерпул, Интер ухватио "последњи воз", лудница у Лајпцигу

Б92

Фудбалери Ливерпула успјели су да остану непоражени на домаћем терену против Наполија (1:1).

Ливерпул је губио у већем дијелу меча, али на крају, голом Дејана Ловрена, успио да дође до вриједног бода.

Они су сада, коло прије краја, први на табели Групе Е са 10 бодова, једним више од Наполија.

Стријелац гола за Наполитанце био је Дрис Мертенс, који је искористио практично једину непажњу дефанзиваца "редса", дошао у солидну позицију и матирао Алисона.

Ливерпул је нападао током првог полувремена и на почетку другог, али лопта није хтјела у мрежу.

У наставку двије добре прилике пропустио је Роберто Фирмино, а лошу скок игру гостију казнио је Дејан Ловрен, који је надскочио цијелу одбрану противника и у 65. минуту донио изједначење.

Тим са Енфилда је могао лако и до новог гола и побједе, али је Наполи издржао све до посљедњег судијског звиждука.

У другом мечу Групе Е Салцбург је оправдао очекивања и победио Генк у Белгији са 4:1.

Аустријски клуб је поново био убједљив, послије 6:2 на домаћем терену у првом колу ЛШ, и тиме остао у трци за нокаут фазу.

Салцбургу је потребна побједа над Ливерпулом у наредном колу како би шампиона Европе потенцијално избацила из такмичења, у зависности од резултата утакмице Наполи – Генк.

Група Е:
Ливерпул – Наполи 1:1 (0:1)
(Ловрен 65 -- Мертенс 19)
Генк – Салцбург 1:3 (0:2)
(Самата 85 -- Дака 43, Минамино 45, Хи-Чан 69, Халанд 87)

У Групи Ф Барселона је лако изашла на крај са Дортмундом и пласирала се у нокаут фазу, док је "посљедњи" воз ухватио Интер против Славије из Прага.

Барселона је са 3:1 побједила Дортмунд на домаћем терену.

Меч су практично ријешили Меси и Суарес, који су размјенили по гол и асистенцију у 29, односно 33. минуту.

На 3:0 повисио је Гризман у другом полувремену, а почасни гол за госте забиљежио Санчо у финишу.

Интер се доста мучио са Славијом у Прагу, али побједио са 3:1.

У овом мечу неколико голова је поништено због ВАР технологије.

Феноменално је функционисао тандем Лаутаро Мартинес-Ромелу Лукаку. Аргентинац је дао два гола, а Белгијанац имао гол и две асистенције.

Побједа "неразура" и учинак њих двојице био би још сјајније, да није било ВАР-а.

Група Ф:
Барселона – Дортмунд 3:1 (2:0)
(Суарес 29, Меси 33, Гризман 67 -- Санчо 77)
Славија Праг – Интер 1:2 (1:1)
(Соучек 37п -- Мартинес 19, 88; Лукаку 81)

Фудбалери Ајакса побједили су Лил на гостовању са 2:0 и дошли на корак од нокаут фазе.

"Копљаници" су први у Групи Х и имају 10 бодова, два више од Валенсије и Челсија.

У посљедњем колу ће на домаћем терену против Валенсије биће им потребан бод за сигуран пролаз даље, а можда ни то уколико Челси "киксне" против Лила.

Претходно су Челси и Валенсија на "Местаљи" подјелили бодове.

Група Х:
Лил – Ајакс 0:2 (0:1)
(Зијех 2, Промес 59)
Валенсија – Челси 2:2 (1:1)
(Солер 39, Вас 82 - Ковачић 41, Пулишић 53)

Фудбалери Лајпцига били су бољи од Бенфике, али су на домаћем терену једва успијели да дођу до бода.

Меч је завршен резултатом 2:0 иако је тим из Лисабона имао 0:2 све до 90. минута и судијске надоканде.

Њемачки тим је имао 64 одсто посједа лопта, 24 шута ка голу (наспрам 10) и 10 у оквир (наспрам 4)...

Ипак, Бенфика је искористила своје шансе и грешке одбране Лајпцига и преко Пиција и Винисијуса имала велику предност.

Прво што се десило је пенал у 90. минуту који је реализовао Форсберг, а онда и погодак истог играча у 96. минуту којег апсолутно нико није чувао.

Играло се још неколико минута, а промјене резултата није било.

У Групи Г претходно је Зенит савладао Лион, па се сада ситуација изузетно закомпликовала за све осим за Лајпциг, који је прошао у нокаут фазу.