Lovren spasao Liverpul, Inter uhvatio "poslednji voz", ludnica u Lajpcigu

Fudbaleri Liverpula uspjeli su da ostanu neporaženi na domaćem terenu protiv Napolija (1:1).

Liverpul je gubio u većem dijelu meča, ali na kraju, golom Dejana Lovrena, uspio da dođe do vrijednog boda.

Oni su sada, kolo prije kraja, prvi na tabeli Grupe E sa 10 bodova, jednim više od Napolija.

Strijelac gola za Napolitance bio je Dris Mertens, koji je iskoristio praktično jedinu nepažnju defanzivaca "redsa", došao u solidnu poziciju i matirao Alisona.

Liverpul je napadao tokom prvog poluvremena i na početku drugog, ali lopta nije htjela u mrežu.

U nastavku dvije dobre prilike propustio je Roberto Firmino, a lošu skok igru gostiju kaznio je Dejan Lovren, koji je nadskočio cijelu odbranu protivnika i u 65. minutu donio izjednačenje.

Tim sa Enfilda je mogao lako i do novog gola i pobjede, ali je Napoli izdržao sve do posljednjeg sudijskog zvižduka.

U drugom meču Grupe E Salcburg je opravdao očekivanja i pobedio Genk u Belgiji sa 4:1.

Austrijski klub je ponovo bio ubjedljiv, poslije 6:2 na domaćem terenu u prvom kolu LŠ, i time ostao u trci za nokaut fazu.

Salcburgu je potrebna pobjeda nad Liverpulom u narednom kolu kako bi šampiona Evrope potencijalno izbacila iz takmičenja, u zavisnosti od rezultata utakmice Napoli – Genk.

Grupa E:
Liverpul – Napoli 1:1 (0:1)
(Lovren 65 -- Mertens 19)
Genk – Salcburg 1:3 (0:2)
(Samata 85 -- Daka 43, Minamino 45, Hi-Čan 69, Haland 87)

U Grupi F Barselona je lako izašla na kraj sa Dortmundom i plasirala se u nokaut fazu, dok je "posljednji" voz uhvatio Inter protiv Slavije iz Praga.

Barselona je sa 3:1 pobjedila Dortmund na domaćem terenu.

Meč su praktično riješili Mesi i Suares, koji su razmjenili po gol i asistenciju u 29, odnosno 33. minutu.

Na 3:0 povisio je Grizman u drugom poluvremenu, a počasni gol za goste zabilježio Sančo u finišu.

Inter se dosta mučio sa Slavijom u Pragu, ali pobjedio sa 3:1.

U ovom meču nekoliko golova je poništeno zbog VAR tehnologije.

Fenomenalno je funkcionisao tandem Lautaro Martines-Romelu Lukaku. Argentinac je dao dva gola, a Belgijanac imao gol i dve asistencije.

Pobjeda "nerazura" i učinak njih dvojice bio bi još sjajnije, da nije bilo VAR-a.

Grupa F:
Barselona – Dortmund 3:1 (2:0)
(Suares 29, Mesi 33, Grizman 67 -- Sančo 77)
Slavija Prag – Inter 1:2 (1:1)
(Souček 37p -- Martines 19, 88; Lukaku 81)

Fudbaleri Ajaksa pobjedili su Lil na gostovanju sa 2:0 i došli na korak od nokaut faze.

"Kopljanici" su prvi u Grupi H i imaju 10 bodova, dva više od Valensije i Čelsija.

U posljednjem kolu će na domaćem terenu protiv Valensije biće im potreban bod za siguran prolaz dalje, a možda ni to ukoliko Čelsi "kiksne" protiv Lila.

Prethodno su Čelsi i Valensija na "Mestalji" podjelili bodove.

Grupa H:
Lil – Ajaks 0:2 (0:1)
(Zijeh 2, Promes 59)
Valensija – Čelsi 2:2 (1:1)
(Soler 39, Vas 82 - Kovačić 41, Pulišić 53)

Fudbaleri Lajpciga bili su bolji od Benfike, ali su na domaćem terenu jedva uspijeli da dođu do boda.

Meč je završen rezultatom 2:0 iako je tim iz Lisabona imao 0:2 sve do 90. minuta i sudijske nadokande.

Njemački tim je imao 64 odsto posjeda lopta, 24 šuta ka golu (naspram 10) i 10 u okvir (naspram 4)...

Ipak, Benfika je iskoristila svoje šanse i greške odbrane Lajpciga i preko Picija i Vinisijusa imala veliku prednost.

Prvo što se desilo je penal u 90. minutu koji je realizovao Forsberg, a onda i pogodak istog igrača u 96. minutu kojeg apsolutno niko nije čuvao.

Igralo se još nekoliko minuta, a promjene rezultata nije bilo.

U Grupi G prethodno je Zenit savladao Lion, pa se sada situacija izuzetno zakomplikovala za sve osim za Lajpcig, koji je prošao u nokaut fazu.