Кошаркаши Братунца шокирали Игокеу

klix.ba

Кошаркаши Братунца изненађујуће су побиједили Игокеу у оквиру Првенства БиХ за кошаркаше резултатом 84:71 те јој тако нанијели други пораз ове сезоне.

Домаћи играчи су пуно боље отворили меч и већ у првој четвртини остварили су двоцифрено водство, а након првих 10 минута резултат на семафору је био 25:14 за домаћи тим.

До полувремена је Игокеа заиграла нешто боље, али није успјела на паузу отићи с мањом разликом с обзиром на то да је друга четвртина завршена резултатом 24:24.

У другом полувремену Братунац је играо добро у одбрани и домаћи тим је чувао стечену предност те нису дозволили гостима из Александровца да угрозе њихову побједу, а на крају су успјели доћ до тријумфа и 10. побједе ове сезоне.

С друге стране, за Игокеу је ово био други пораз из 13 одиграних утакмица.

У побједничкој екипи се истакао Дејан Ћуп који је убацио 18 поена, а пратио га је Младен Пантић који је убацио 15 поена. По 12 поена су убацили Раденко Пилчевић и Горан Вучићевић, док се код Игокее истакао Дарко Талић са 18 убачених поена.