Игокеа у игри за топ 16

M.Л.

ЛАКТАШИ - Кошаркаши Игокее побиједили су Нимбурк резултатом 76:69 у петом колу Лиге шампиона.

Овај тријумф, Александровчанима требало би да донесе бараж за топ 16 фазу ФИБА такмичења јер имају бољи међусобни скор са чешким тимом мада ће коначна одлука пасти након посљедњег кола. Игокеа није најбоље започела утакмицу у Лакташима и гости су имали предност на полувремену.

Ипак, након великог одмора домаћин је много боље заиграо, прије свега зауставио је Храдинга и Риверса који су комбиновано у првих 20 минута убацили 38 поена, а цијела Игокеа 39.

Максималних плус 16 домаћин је имао у посљедњем периоду, а предводио их је капитен Марко Јошило са 14 поена, а по 12 су додали Маркел Старкс и Алекса Раданов. Код гостију Хардинг је стао на 25.