Друге лиге Републике Српске: Челинац протутњао Жеравицом

Дарко Пашагић

БАЊАЛУКА - Фудбалери Јединства из Жеравице у дербију седмог кола Друге лиге Републике Српске, група запад, поражени су на свом терену од Челинца са 0:2.

Повратник у друголигашко друштво није се уплашио до овог кола водеће екипе и послије далеко боље игре дошао је до предности у 54. минуту голом Немање Вујичића. Коначан резултат десет минута касније из пенала постигао је Бобан Спасојевић и Челинцу донио побједу којом су се пробили на шесту позицију.

Кикс изабраника Жељка Врањеша искористила је Слобода из Мркоњић Града, која је побиједила трнску Слогу са 2:0 и због боље гол разлике преузела лидерску позицију од Жеравичана.

Веома важну побједу изборио је и Прогрес, који је на свом терену у Кнежеву савладао Дубраве са 2:1. Екипа тренера Драгана Гламочића је озбиљно ушла у меч и већ у 11. минуту повела голом Немање Копање. И у наставку сусрета домаћин је имао иницијативу, а на 2:0 повисио је голом Миљана Будића у 53. минуту. У петом минуту судијске надокнаде гости из Дубрава су поготком Славише Вукајловића ублажили пораз.

У групи исток водећа Будућност из Пилице поражена је на гостовању у Бродцу од Јединства са 0:1, а стријелац јединог гола био је Дејан Вучић у 84. минуту. Кикс лидера искористио је Гласинац 2011, који је на стадиону “Бара” у Сокоцу савладао брчанску Илићку 01 и бодовно се изједначио са друголигашем из Пилице, који је и даље на првом мјесту због боље гол разлике.

Фудбалери Дрине ХЕ су декласирали екипу Губера и са пет голова у мрежи их испратили у Сребреницу. Вишеграђани  су од почетка сусрета кренули нападачки, па су до предности стигли у 24. минуту након лијепе акције и поготка Милоша Пејовића, који се на овом сусрету три пута уписао у листу стријелаца. Само два минута касније изједначио је Иван Максимовић, а потом је на терену постојала само једна екипа, која је славила побједу од 5:1.