Звездина лекција Мађарима за прву побједу ове сезоне

Г.С.

Фудбалери Црвене звезде побjедили су Ференцварош на домаћем терену резултатом 4:1 у трећем колу Лиге Европе.

Звезда је побjедом дошла до првих бодова ове сезоне у Лиги Европе и изједначила се са Трабзонспором на трећој позицији Групе Х, док је мађарски тим уписао први пораз.

Црвено-бијели доминирали су практично од првог до посљедњег минута и одиграли једну од најквалитетнијих утакмица од почетка сезоне, а побједу је обиљежило неколико изузетних голова.

Изабраницима Милоша Милојевића ово је била четврта узастопна побједа у свим такмичењима, а у наредном колу Лиге Европе гостоваће у Мађарској.

Звезда је добро ушла у меч и кренула да притиска од првог минута, а Ференцварош је изгледао поприлично збуњено.

Гобељић је био активан на обије стране терена и углавном је Звезда профитирала од тога, а прва већа шанса виђена је у 17. минуту када је Пешић са око шест метара шутирао поред гола.

Наставили су се притисци црвено-бијелих и у 27. минуту им се то исплатило.

Након ударца Иванића главом отишла је лопта у корнер, али се огласила ВАР соба и недуго затим судија Висер је показао на белу тачку због играња руком које првобитно није видео.

Лопту је на бијелу тачку ставио Канга и савршеним ударцем постигао први гол на мечу.

Мотивисани су били представници домаћег тима послије постигнутог гола и напади су наставили да се ређају.

Пешић је у 35. минуту центрирао сјајно из тешке позиције, а онда Митровић матирао противника у два потеза – изузетним окретом и још бољом завршницом за 2:0.

Ту је био крај проблемима Ференцвароша, али само што се тицало првих 45 минута.

Само пет минута по повратку на траву "Маракане" још једна лопта је завршила у мрежи гостију, а стријелац је био Катаи.

Поново је у акцији учествовао Гобељић, који је одиграо једну од бољих утакмица у каријери, а овог пута је био аситент за Катаија.

"Магико" је постигао ефектан гол и због тога заслужио овације навијача које су трајале неколико минута.

Само десет минут касније видјели смо и "покер"...

Као некада против Краснодара, вјероватно повучен Катаијем, Гелор Канга је постигао и други гол вечерас.

Намјестио се и у свом стилу са кратком залетом опалио "бомбу" за 4:0. Дибуш ништа није могао.

Није Звезда претјерано пала након примљеног гола, али је Ференцварош ипак успио да се упише на семафор.

Панков је имао неколико пропуста од уласка у игру након дуже паузе због повреде и то су гости искористили, а у 71. минуту је Ераковић први пут закаснио за играчем и због тога је Закаријасен матирао Борјана.

До краја утакмице Звезда није превише притискала, Ференцварош је покушавао без превише елана, па су мреже мировале.

Реванш у Будимпешти на програму је 13. октобра од 21.00. преноси Б92.