Кошаркаши Црвене звезде везали трећу побједу у Евролиги

БЕОГРАД - Кошаркаши Црвене звезде побједили су вечерас у Београду екипу Макабија 69:68 (27:18, 9:11, 14:18, 19:21) у мечу 10. кола Евролиге.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Немања Недовић са 12 поена, док је Хасан Мартин убацио 11. Код гостију, најбољи је био Лоренцо Браун, који је постигао 23 поена, док је Роман Соркин додао 16.

"Црвено-бели" су дошли до треће узастопне побједе у Евролиги послије драматичне завршнице у којој је Браун у посљедњим секундама промашио шут за побједу Макабија.

Црвена звезда је добро почела меч и прву четвртину добила 27:18, а гости су успјели до краја првог полувремена да смање вођство домаћег тима на 36:29.

Макаби је заиграо ангажованије у другом полувремену, а гости су у 25. минуту повели 39:38. Међутим, "црвено-бели" су у посљедњу четвртину ушли с вођством од 50:47.

Црвена звезда је у посљедња два минута ушла с вођством од 69:62, а Макаби је успио да смањи на 69:68 у самом финишу меча. Гости су имали посљедњи напад за победу, а Браун је промашио тројку и донио је велику радост навијачима домаћег тима.

Црвена звезда сада има скор од четири побједе и шест пораза. Макаби има учинак од по пет побједа и пораза.

Црвена звезда ће у наредном колу другог децембра дочекати Виртус, док ће Макаби гостовати Бајерну.