Меси шокирао Бернабеу

Б92

Фудбалери Барселоне савладали су Реал Мадрида на 'Сантјаго Бернабеу' у 173. међусобном првенственом мечу 3:2.

У једном од најузбудљивијих 'Ел Класика' имали смо прилику да уживом у игри љутих ривала.

Јунак меча био је Лионел Меси који је у 92. минуту шокирао Мадриђане и оставио Каталонце у трци за титулу.

Голове за 'Блаугране' постигли су Лионел Меси у 33. и 92. минуту и Иван Ракитић у 73, док су се у листу стријелаца за 'Краљевиће' уписали Касемиро у 28. и Родригес у 85.

У дербију 33. кола шпанског првенства током свих 90. минута виђено је све што прави фудбал доноси.

Већ у другом минуту меча, Кристијано Роналдо је гурнуо лопту испред Умтитија, а дефанзивац Барселоне је потом оборио Португлаца у шеснаестерцу, али судија није показао на бијелу тачку.

Мадриђани су у наставку били агресивиније и само се чекао тренутак када ће доћи до гола.

Прву праву прилику пропустио јер Гарет Бејл у 22. минуту, а Роналдо је два пута био у одличној прилици за постизање гола, али је фантастичан на голу био Тер Стеген.

На другој страни, Луис Суарес је припретио ударцем поред лијеве стативе, али су домаћини повели у 27. минуту преко Касемира који је нашао на правом мјесту, послије стативе Рамоса.

Међутим, пет минута касније, Каталонци долазе до изједначења голом Месија у 33. минуту.

Сјајни Аргентинац искористио је сјајна пас Ивана Ракитића послије чега је Аргентинац феноменалном соло акцијом изједначио.

Још неколико сјајних прилика виђено је на обије стране, али екипе на одмор одлазе нерјешеним резултатом – 1:1.

Преокрет и вођство Барселони донио је Иван Ракитић у 73. минуту, а гости су од 77. и искључења Серхија Рамоса имали играча више.

Барселона је имала двије велике прилике, преко Ђерара Пикеа и Месија које није искористила, што је казнио резервиста Хамес Родригес, који је изједначио у 85. прије него што је Меси својим другим голом донио гостима тријумф.

Обије екипе имају по 75 бодова. Барселона је прва, али Реал има утакмицу мање.