Mesi šokirao Bernabeu

Fudbaleri Barselone savladali su Real Madrida na 'Santjago Bernabeu' u 173. međusobnom prvenstvenom meču 3:2.

U jednom od najuzbudljivijih 'El Klasika' imali smo priliku da uživom u igri ljutih rivala.

Junak meča bio je Lionel Mesi koji je u 92. minutu šokirao Madriđane i ostavio Katalonce u trci za titulu.

Golove za 'Blaugrane' postigli su Lionel Mesi u 33. i 92. minutu i Ivan Rakitić u 73, dok su se u listu strijelaca za 'Kraljeviće' upisali Kasemiro u 28. i Rodriges u 85.

U derbiju 33. kola španskog prvenstva tokom svih 90. minuta viđeno je sve što pravi fudbal donosi.

Već u drugom minutu meča, Kristijano Ronaldo je gurnuo loptu ispred Umtitija, a defanzivac Barselone je potom oborio Portuglaca u šesnaestercu, ali sudija nije pokazao na bijelu tačku.

Madriđani su u nastavku bili agresivinije i samo se čekao trenutak kada će doći do gola.

Prvu pravu priliku propustio jer Garet Bejl u 22. minutu, a Ronaldo je dva puta bio u odličnoj prilici za postizanje gola, ali je fantastičan na golu bio Ter Stegen.

Na drugoj strani, Luis Suares je pripretio udarcem pored lijeve stative, ali su domaćini poveli u 27. minutu preko Kasemira koji je našao na pravom mjestu, poslije stative Ramosa.

Međutim, pet minuta kasnije, Katalonci dolaze do izjednačenja golom Mesija u 33. minutu.

Sjajni Argentinac iskoristio je sjajna pas Ivana Rakitića poslije čega je Argentinac fenomenalnom solo akcijom izjednačio.

Još nekoliko sjajnih prilika viđeno je na obije strane, ali ekipe na odmor odlaze nerješenim rezultatom – 1:1.

Preokret i vođstvo Barseloni donio je Ivan Rakitić u 73. minutu, a gosti su od 77. i isključenja Serhija Ramosa imali igrača više.

Barselona je imala dvije velike prilike, preko Đerara Pikea i Mesija koje nije iskoristila, što je kaznio rezervista Hames Rodriges, koji je izjednačio u 85. prije nego što je Mesi svojim drugim golom donio gostima trijumf.

Obije ekipe imaju po 75 bodova. Barselona je prva, ali Real ima utakmicu manje.