Максимална Есперанса

Немања Обрадовић

Добој - Екипа Есперансе остварила је и другу побједу на 46. ТВ турниру шампиона пошто је савладала екипу бившег првака Европе Металопластику из Шапца са 30:20.

Утакмица је ријешена у првом полувремену када је голман екипе из Туниса Салим "спустио ролетну", нанизао 11 одбрана и омогућио својој екипи да од вођства 3:2 дође до 8:3. На крају првог полувремена било је убједљивих 15:8, па је побједник био извјестан. У другом полувремену Шапчани су заиграли много оштрије, што је резултовало бројним искључењима, а због протеста у 43. минуту црвени картон је добио тренер Металопластике Славко Новаковић. Тунишани су рутински привели утакмицу крају.

У осталим утакмицама репрезентација Ирана пружила је добру партију и савладала турског првака Бешикташа резултатом 27:24. Иранци су водили од почетка до краја утакмице. Након првих пола сата игре резултат је гласио 13:11 у њихову корист. И у наставку сусрета азијски представник је држао конце игре у својим рукама. Једино што је Бешикташ успијевао је да приђе на минус два.

Металопластика је послије стартног пораза од Татрана од десет разлике све то анулирала славећи истом разликом против Дервенте, коју је савладала са 31:21 (16:13). Изабраници Зорана Докића држали су се до 13. минута и резултата 7:7. Послије тога Шапчани су постигли пет узастопних голова и на одмор отишли са предношћу од 16:13. На први гол у наставку чекало се пуних пет минута, а постигао га је Немања Обрадовић. Дервенћани тек у осмом минуту наставка стижу до гола. За 15 минута игре у другом дијелу успјели су само два пута савладати голмана Металопластике. До краја сусрета изабраници Славка Новаковића још више су додали гас и стигли до убједљиве предности 28:18 у 57. минуту.

Група Б

1. Есперанса                 2        2        0        0        63:46          6

2. Татран П.                  1        1        0        0        30:20          3

3. Металопластика       3        1        0        2        71:81          3

4. Дервента                   2        0        0        2        47:64          0