Maksimalna Esperansa

Nemanja Obradović

Doboj - Ekipa Esperanse ostvarila je i drugu pobjedu na 46. TV turniru šampiona pošto je savladala ekipu bivšeg prvaka Evrope Metaloplastiku iz Šapca sa 30:20.

Utakmica je riješena u prvom poluvremenu kada je golman ekipe iz Tunisa Salim "spustio roletnu", nanizao 11 odbrana i omogućio svojoj ekipi da od vođstva 3:2 dođe do 8:3. Na kraju prvog poluvremena bilo je ubjedljivih 15:8, pa je pobjednik bio izvjestan. U drugom poluvremenu Šapčani su zaigrali mnogo oštrije, što je rezultovalo brojnim isključenjima, a zbog protesta u 43. minutu crveni karton je dobio trener Metaloplastike Slavko Novaković. Tunišani su rutinski priveli utakmicu kraju.

U ostalim utakmicama reprezentacija Irana pružila je dobru partiju i savladala turskog prvaka Bešiktaša rezultatom 27:24. Iranci su vodili od početka do kraja utakmice. Nakon prvih pola sata igre rezultat je glasio 13:11 u njihovu korist. I u nastavku susreta azijski predstavnik je držao konce igre u svojim rukama. Jedino što je Bešiktaš uspijevao je da priđe na minus dva.

Metaloplastika je poslije startnog poraza od Tatrana od deset razlike sve to anulirala slaveći istom razlikom protiv Dervente, koju je savladala sa 31:21 (16:13). Izabranici Zorana Dokića držali su se do 13. minuta i rezultata 7:7. Poslije toga Šapčani su postigli pet uzastopnih golova i na odmor otišli sa prednošću od 16:13. Na prvi gol u nastavku čekalo se punih pet minuta, a postigao ga je Nemanja Obradović. Dervenćani tek u osmom minutu nastavka stižu do gola. Za 15 minuta igre u drugom dijelu uspjeli su samo dva puta savladati golmana Metaloplastike. Do kraja susreta izabranici Slavka Novakovića još više su dodali gas i stigli do ubjedljive prednosti 28:18 u 57. minutu.

Grupa B

1. Esperansa                 2        2        0        0        63:46          6

2. Tatran P.                  1        1        0        0        30:20          3

3. Metaloplastika       3        1        0        2        71:81          3

4. Derventa                   2        0        0        2        47:64          0