Побједом у Нишу Партизан ставио руку на пехар

Глас Српске

Ниш - Само три минута требала су Леонарду и Урошу Ђурђевићу да на кољена баце фудбалере Радничког и донесу побједу Партизану од 3:1, која је "црно-бијеле" примакла на бод шампионској титули.

У посљедњем колу против лучанске Младости Партизану је довољан и реми како би прославио 27. титулу. Сви су Ниш видјели као веома тежак испит на путу ка шампионском пехару, а тако се и чинило послије првог полувремена. Раднички је одолијевао, а гости нису успјели ни да запријете, али су из двије шансе водили са 2:0 головима Леонарда и Ђурђевића, који је отклонио све дилеме у 78. минуту својим другим голом. Нишлије су стигле да ублаже пораз голом резервисте Душана Живковића.

- Сви заједно имамо два циља, а то су освајање првенства и националног купа, а што се тиче титуле најбољег стрелца, већ сам рекао да је дајем за шампионски трофеј. Осећала се тензија ван терена пред овај дуел, али смо били фокусирани и компактни на терену. Показали смо да у сваком тренутку можемо да одиграмо добро и против овако квалитетне екипе - рекао је Ђурђевић.

Партизан је на овој утакмици био без суспендованог тренера Марка Николића, који је меч посматрао са трибина. Њега је замијенио асистент Радоје Смиљанић. Црвена звезда је славила против Јавора у Ивањици резултатом 3:0 уз два гола са бијеле тачке. Најприје је Гелор Канга погодио са креча послије искључења Дерека Корнелијуса. Касније су још погодили Михаило Ристић и Ричмонд Боаћи, који је такође био сигуран извођач најстроже казне. Звезда у посљедњем колу дочекује Раднички и екипи Бошка Ђуровског остаје нада да Младост може да направи сензацију и савлада Партизан. Тај меч вјероватно ће бити игран без присуства публике и тешко је очекивати да ће органи ФСС преиначити своју одлуку. Резултати: Вождовац - Војводина 0:2 (Јованчић 43, Трујић 84), Младост - Напредак 3:2 (Бојовић 4, 55. пенал, 85. пенал - Силвић 27. пенал, 77. пенал).

Испао Нови Пазар

Поразом од Чукаричког са 0:5 Нови Пазар је испао из лиге послије шест сезона. За Пазарце је кобан био Огњен Ожеговић, стријелац три гола, а погодили су још Немања Радоњић и Асмир Кајевић. Резултати: Борац - Спартак 1:0 (Костић 22), Бачка - Радник 1:0 (Клисура 19), Рад - Металац 1:0 (33).