Pobjedom u Nišu Partizan stavio ruku na pehar

Glas Srpske

Niš - Samo tri minuta trebala su Leonardu i Urošu Đurđeviću da na koljena bace fudbalere Radničkog i donesu pobjedu Partizanu od 3:1, koja je "crno-bijele" primakla na bod šampionskoj tituli.

U posljednjem kolu protiv lučanske Mladosti Partizanu je dovoljan i remi kako bi proslavio 27. titulu. Svi su Niš vidjeli kao veoma težak ispit na putu ka šampionskom peharu, a tako se i činilo poslije prvog poluvremena. Radnički je odolijevao, a gosti nisu uspjeli ni da zaprijete, ali su iz dvije šanse vodili sa 2:0 golovima Leonarda i Đurđevića, koji je otklonio sve dileme u 78. minutu svojim drugim golom. Nišlije su stigle da ublaže poraz golom rezerviste Dušana Živkovića.

- Svi zajedno imamo dva cilja, a to su osvajanje prvenstva i nacionalnog kupa, a što se tiče titule najboljeg strelca, već sam rekao da je dajem za šampionski trofej. Osećala se tenzija van terena pred ovaj duel, ali smo bili fokusirani i kompaktni na terenu. Pokazali smo da u svakom trenutku možemo da odigramo dobro i protiv ovako kvalitetne ekipe - rekao je Đurđević.

Partizan je na ovoj utakmici bio bez suspendovanog trenera Marka Nikolića, koji je meč posmatrao sa tribina. Njega je zamijenio asistent Radoje Smiljanić. Crvena zvezda je slavila protiv Javora u Ivanjici rezultatom 3:0 uz dva gola sa bijele tačke. Najprije je Gelor Kanga pogodio sa kreča poslije isključenja Dereka Kornelijusa. Kasnije su još pogodili Mihailo Ristić i Ričmond Boaći, koji je takođe bio siguran izvođač najstrože kazne. Zvezda u posljednjem kolu dočekuje Radnički i ekipi Boška Đurovskog ostaje nada da Mladost može da napravi senzaciju i savlada Partizan. Taj meč vjerovatno će biti igran bez prisustva publike i teško je očekivati da će organi FSS preinačiti svoju odluku. Rezultati: Voždovac - Vojvodina 0:2 (Jovančić 43, Trujić 84), Mladost - Napredak 3:2 (Bojović 4, 55. penal, 85. penal - Silvić 27. penal, 77. penal).

Ispao Novi Pazar

Porazom od Čukaričkog sa 0:5 Novi Pazar je ispao iz lige poslije šest sezona. Za Pazarce je koban bio Ognjen Ožegović, strijelac tri gola, a pogodili su još Nemanja Radonjić i Asmir Kajević. Rezultati: Borac - Spartak 1:0 (Kostić 22), Bačka - Radnik 1:0 (Klisura 19), Rad - Metalac 1:0 (33).