Додик: Не плаше ме истраге, најаве хапшења и санкција

Срна
Додик: Не плаше ме истраге, најаве хапшења и санкција

Београд - Предсједник Републике Српске Милорад Додик рекао је да је референдум демократска побједа Српске и да га не плаше никакве истраге Тужилаштва БиХ, ни најаве хапшења и санкција.

"Не плаше ме сарајевске пријетње хапшењем, нити санкције међународне заједнице. Нисам изабран да бих се плашио, већ да бих јачао Републику Српску", истакао је Додик.

Додик је за "Вечерње новости" рекао да га не занимају активности Тужилаштва БиХ, које је незаконито формирано, баш као и Суд БиХ, наметнутим законима високог представника.

"Референдумом смо одбранили нашу светињу - 9. јануар, рођендан Републике Српске. Побиједила је демократија, слободарски дух и воља српског народа", нагласио је Додик.

Предсједник Републике Српске је рекао да је снага референдума у јединственом ставу народа Српске.

"То је врхунац демократије и побједа слободе српског народа. Наставићемо да јачамо Српску и неће нас зауставити, нити уплашити. Вољу народа не могу игнорисати", поручио је Додик.

Он је истакао да је поносан на народ Српске, којег нису уплашили и који је у миру и достојанству показао колико воли Републику Српску, те поновио да то није био референдум о сецесији.

"Да видимо ко ће сада бити тај који ће игнорисати вољу народа. 9. јануар је Дан Републике српске и остаће у закону", навео је Додик.

Предсједник Републичке комисије за спровођење референдума Синиша Каран рекао је, такође, да се не плаши никаквог хапшења и да стоји на располагању Тужилаштву БиХ.

"Уколико ме позову, одазваћу се. Нема чега да се плашим, све сам радио по закону, као и Комисија", рекао је Каран за "Вечерње новости" и додао да је цијела прича око хапшења и истраге око референдума у Српској апсурдна.

Он је запитао шта је са оних 90 ранијих одлука Уставног суда БиХ које нису спроведене и зашто нико ту није под истрагом, него само сада.

Бошњаци ће због манипулације пописом имати 200.000 гласача више

Предсједник Републике Српске Милорад Додик упозорио је да ће Бошњаци на предстојећим изборима у БиХ имати 200.000 гласача више него на претходним изборима, што је директна посљедица манипулације резултатима пописа становништва у БиХ.
Он је нагласио да је контролни попис који је урађен према стандардима ЕУ показао да је 11 одсто пописаних - превара, што не изненађује када се зна да су на појединим локацијама, каква је стан од 41 квадрата у Сребреници, пријављена 72 лица, а адресу су Бошњаци пријављивали и на џамије.

"Муслимани кажу - ово је попис. Сада имају 200.000 људи више на бирачким списковима, а то им је и циљ. И сада ће она прича - ми водимо кампању, џамија ће да каже за кога да гласају, а онда ће одлучити гласови у врећама", рекао је Додик гостујући у емисији "Ћирилица" на београдској телевизији "Хепи".

Он је навео да је немогуће градити БиХ на оваквим манипулацијама и додао да је чудно да се нико не упита како то да су Срби "починили геноцид и побили толике муслимане, а сада их има више него прије, иако им је наталитет низак".

Према његовим ријечима, Алија Изетбеговић је имао јасну идеологију која је сажета у "Исламској декларацији", а која садржи једну, како је рекао, стравичну реченицу која указује на оно чему муслимани теже.

"Тамо пише стравична реченица - `муслимани док су мањина треба да се прилагоде, а када постају већина, онда требају да намећу правила шеријата и калифата`", подсјетио је предсједник Српске.

Он је, говорећи о БиХ, истакао да је она тамница за Србе, нешто што вријеђа Србе у сваком погледу и неуспјешан експеримент међународне заједнице.

"Ништа се ту није промијенило у посљедњих 100, 200 година. Калај који је тада управљао БиХ гурао је причу о `босанској` нацији , `босанском` језику и писму и сада се покушава наметнути `босански` језик нама Србима да би се за 10 до 15 година сви ујутро пробудили као `босанци`", рекао је Додик и додао да га вријеђа када га неко упита шта има у БиХ.

Додик је рекао да он "не живи у Босни, него у Републици Српској". "Моја оријентација није БиХ. Ја не желим да се трошим на неуспјешан концепт", рекао је он.

Говорећи о имиџу "жртве" коју су годинама уназад градили Бошњаци, посебно на случају Сребренице, Додик је поручио да се не може страдање једног народа издићи на пиједестал, а страдање другог минимизирати.

"Ми смо звали неке људе који живе у Шведској, а чија имена стоје на табли страдалих. На питање `гдје си Мујо`, добијемо одговор - `идем на посао`. То није један случај. Из Власенице су ископавали људе да би их сахранили у мезарје у Поточарима. Гдје је тих 8.000 убијених", упитао је Додик.

Он је додао да са друге стране нема српског стратишта - од Пага, преко Јасеновца до Брода на Дрини - гдје нема 5.000 убијених.

"Шта је са 3.500 Срба који су побијени у Подрињу прије јула 1995.године", упитао је Додик.

У осврту на протекли референдум о Дану Републике Српске, предсједник Додик је рекао да је побједа Српске што је имала то право и искористила га на најбољи могући начин.

Према његовим ријечима, Српска има веома озбиљну намјеру да о свим важним питањима у будућности, попут питања НАТО интеграција, одлучује референдумом.

"И када ми то говоримо онда се појаве они који кажу - `онда их треба спријечити да уопште иду на референдум`. А како могу очекивати да један народ који је био бомбардован и чији су гени уништени осиромашеним уранијумом хоће у НАТО", рекао је Додик.

Он је додао да "странци не воле оног ко је ломљив и лак, а да када имају ломљиву екипу у Републици Српској, која прихвата све онда траже од Београда да се макне, а када је супротно, онда призивају Београд".

"Дакле, ми смо ово урадили својом политичком вољом. Ми смо одлуку донијели. Нема никаквих посебних активности. Србија у том није учествовала и није требала да учествује. Ми сносимо одговорност", поручио је Додик.

Он је подсјетио да Срби из Републике Српске воле Србију и да "нико не би урадио ништа што би била штета за Србију"

"Са друге стране, БиХ није наша држава. То није наша држава, мада нам некада не дају да то кажемо. Они стварају привид да је то у реду. БиХ живи зато што је притисак странаца огроман. Они управљају свим процесима", рекао је Додик.

У Сарајеву разговарано да арапи буду конститутивни народ

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да у Федерацији БиХ има 44.000 Арапа и да је на једном скупу у Сарајеву недавно разговарано о томе да добију статус четвртог конститутивног народа у БиХ, као Срби, Бошњаци и Хрвати.
Додик је навео да, према подацима из ФБиХ, 44.000 људи из арапског свијета има неки облик имовине у ФБиХ, на чему прибављају право пребивалишта.

"Њихови представници су прије неколико седмица у Сарајеву, вјероватно у сарадњи са локалним муслиманима у Сарајеву Бакира Изетбеговића и осталима, држали један панел на којем се разговарало о томе да Арапи добију карактер конститутивног народа у БиХ и да се уведу у политички систем одлучивања", рекао је синоћ Додик за београдску Телевизију "Хепи".

Он је нагласио да избјеглице из Либије и Сирије нису дио те приче, него долазе "неки други који имају нешто пара", те додао да Арапи купују свуда гдје постоји џамија, а њих је у БиХ од краја рата изграђено 1.500.

Као примјер Додик је навео да су Срби, који имају куће око џамије у Трнову у центру града, спремни да их продају.

"Сценарио је идентичан, долази неко ко даје новац, ви се исељавате, а они намећу своја правила живота. Успјели су да наметну правила живота у једном Паризу, да неће у једном малом Трнову", каже Додик.

Када је ријеч о исламском тероризму, Додик је рекао да Република Српска има озбиљну полицију и развијено посебно одјељење за борбу против тероризма, те да не треба мислити да су терористичке пријетње престале.

Он је истакао да не може да гарантује да ће на вријеме бити примијећена опасност, али може гарантовати да ће се веома ефикасно реаговати.

"Ми вјерујемо да имамо све расположиве потребне информације о свакоме и нисмо спремни да се повучемо пред тим питањем. Превентиван рад је веома важан", рекао је Додик и напоменуо да Српска има способне људе које, упркос ограниченој техници, води преданост и патриотска одговорност према Српској и заштити народа.

На питање да ли је њему неко од западних званичника рекао да Срби и Хрвати морају да остану у БиХ, јер Запад неће дозволити самосталну исламску земљу у Европи, Додик је рекао да је чуо и више од тога и да је био на важним мјестима од Вашингтона до Европе.

"Био сам када није била ниједна исламска држава у Европи, а сада покушавају да направе Косово. Али, у задње вријеме не чујем", рекао је Додик и подсјетио на ријечи њемачког канцелара Ангеле Меркел да је "заблуда била развој мултиетничког друштва".

Додик је поменуо и кризу Дојче банке, која је у безизлазној ситуацији и не дозвољава повлачење депозита, те упозорио да се у тој банци налази депоновано шест милијарди девизних резерви Централне банке БиХ.

Према његовим ријечима, неко је у Сарајеву, под утицајем западњака, све девизне резерве Централне банке БиХ, депоновао у Дојче банку.

"Ако се тај новац изгуби, онда смо у проблему. Онда ће опет наћи начин да причају причу да је Додик крив. Што сам ја крив што је поропала Дојче банка и нестао новац који је неко други тамо депоновао као основу за наше функционисање. БиХ је карикатура", рекао је Додик.

Говорећи о премјештању сједишта неких компанија из Београда из Републике Српске у Федерацију БиХ, Додик је рекао да ниједна није просперирала у Сарајеву, јер муслимани у ФБиХ неће да купују робу из Србије.

"Због неког неразумљивог разлога, сједиште компанија су из Српске пренијели у Сарајево. Све једна је тамо `пала`, ниједна није просперирала. Запосле домаће људе у Сарајеву, а онда више од 90 одсто робе продају у Српској. Неће муслимани у Федерацији да купују ишта што има на себи `Маде ин Сербиа`", рекао је Додик.

Он је навео да ниједно предузеће изван хрватсих простора нема представништво за БиХ, а само из Србије праве представништва због "неке егзотике", те да су само у Београду остале улице Сарајевска, Мостарска, док у Сарајеву више нема ниједне адресе и ничега што личи на Србију и српски народ.

Што се тиче "Електропривреде Републике Српске", Додик је истакао да неће бити продата, те да је прије готово десет година одбацио штетан уговор Свјетске банке у којем је тражена приватизација енергетског сектора и да право на то имају само клијенти те банке.

"И шта би данас било са нама? Имали бисмо струју сигурно скупљу сто одсто, него данас. Како би живјели, радили, производили? Да сам то пустио, шта би било данас? Република Српска не би имала своје термоелектране, хидроелектране", рекао је Додик.

Додик каже да ни на Западу не воле неког ко је без карактера и да је за политичара веома важно имати свој став. "За нас у Републици Српској погубно је бити полтрон, а нажалост, сада су многи који се у Српској баве политиком доказани полтрони", додао је Додик.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана