Ајнтрахт протутњао кроз Лихтенштајн

Б92

Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта победили Вадуз са 5:0, у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу Европе.

Српски фудбалер Филип Костић одиграо је феноменалну партију, пошто је директно био заслужан за три гола – два је он постигао, а једном је асистирао.

Српски крилни нападач у 11. минуту довео је Ајнтрахт у вођство. Добио је лопту на неких тридесет метара од гола и снажним ударцем савладао је голмана.

Еврогол погледајте ОВДЈЕ. Није било потребно много Костићу да постигне и други гол. Филип је одлично прошао на лијевој страни и лукавим ударцем је повисио на 2:0. Гол погледајте ОВДJЕ.

До полувремена гости из Њемачке постигли су још један гол. Кор је у 40. минуту поставио коначних 3:0 за први период игре.

На старту других 45 минута, Костић се поново нашао у првом плану, али овога пута у улози асистента. Српски фудбалер погодио је главу Пасијенсију, а овај је само спустио лопту у гол.

Сјајно вече српских фудбалера заокружио је Мијат Гаћиновић у 63. минуту, који је поставио коначних 5:0. Од 73. минута на терену се нашао и Дејан Јовељић, али млади српски нападач није успио да се упише у листу стрелаца.