Пролетер није дошао на мегдан Борцу

БАЊАЛУКА - Сусрет 10. кола Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад између Борца и Пролетера није ни одигран, а разлог је недолазак гостију.

Узалуд су на стадиону “Ђолови” у Козарској Дубици фудбалери, стручни штаб, симпатизери домаћих, али и службена лица чекали да се појаве играчи Пролетера, који нису ни кренули на ово гостовање. На стадиону “Радолинка” у Теслићу уредно их је сачекао аутобус, али нико се није појавио ни на полазној станици, што довољно говори о кризи у некадашњем прволигашу Српске.

Иако лидер из Козарске Дубице није одиграо сусрет задржао је водећу позицију, али му се на само бод заостатка приближила Младост из Доње Слатине, која је на гостовању у Новом Граду савладала Слободу са 3:1, иако је друголигаш са стадиона “Млакве” повео са 1:0. Ипак не треба заборавити да Борац  овом тренутку има два сусрета мање одиграна од екипе из Доње Слатине.

Шесту узастопну побједу фудбалери Љубића, који су на свом стадиону савладали Лакташе са 2:1 погоцима Александра Жижка и Душка Субића, који су постигнути још у првом дијелу сусрета.

Некадашњи премијерлигаш из Лакташа ублажио је пораз у 64. минуту голом Уроша Стаменковића из једанаестерца. Први пораз у сезони доживјели су играчи добојске Слоге. Изгубили су на свом стадиону “Луке” од Јединства из Жеравице са 0:1, а гол одлуке постигао је Огњен Шкорић у 10. минуту.

У групи исток водећи Леотар је наставио да повећава предност над најближим пратиоцима. Требињци су овом колу на својим “Полицама” савладали Фамос из Источне Илиџе са 3:0 и сада су побјегли већ седам корака другопласираној Дрини из Зворника, која је на гостовању код трећепласиране Романије из Пала играла неријешено, 1:1.

Неочекивано висок пораз доживио је некадашњи премијерлигаш, Младост из Гацка, која је на гостовању код Стакорине из Чајнича изгубила са 1:5. Најбољи актер сусрета био је Далибор Дамјановић, који је постигао два поготка.