Proleter nije došao na megdan Borcu

BANjALUKA - Susret 10. kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad između Borca i Proletera nije ni odigran, a razlog je nedolazak gostiju.

Uzalud su na stadionu “Đolovi” u Kozarskoj Dubici fudbaleri, stručni štab, simpatizeri domaćih, ali i službena lica čekali da se pojave igrači Proletera, koji nisu ni krenuli na ovo gostovanje. Na stadionu “Radolinka” u Tesliću uredno ih je sačekao autobus, ali niko se nije pojavio ni na polaznoj stanici, što dovoljno govori o krizi u nekadašnjem prvoligašu Srpske.

Iako lider iz Kozarske Dubice nije odigrao susret zadržao je vodeću poziciju, ali mu se na samo bod zaostatka približila Mladost iz Donje Slatine, koja je na gostovanju u Novom Gradu savladala Slobodu sa 3:1, iako je drugoligaš sa stadiona “Mlakve” poveo sa 1:0. Ipak ne treba zaboraviti da Borac  ovom trenutku ima dva susreta manje odigrana od ekipe iz Donje Slatine.

Šestu uzastopnu pobjedu fudbaleri Ljubića, koji su na svom stadionu savladali Laktaše sa 2:1 pogocima Aleksandra Žižka i Duška Subića, koji su postignuti još u prvom dijelu susreta.

Nekadašnji premijerligaš iz Laktaša ublažio je poraz u 64. minutu golom Uroša Stamenkovića iz jedanaesterca. Prvi poraz u sezoni doživjeli su igrači dobojske Sloge. Izgubili su na svom stadionu “Luke” od Jedinstva iz Žeravice sa 0:1, a gol odluke postigao je Ognjen Škorić u 10. minutu.

U grupi istok vodeći Leotar je nastavio da povećava prednost nad najbližim pratiocima. Trebinjci su ovom kolu na svojim “Policama” savladali Famos iz Istočne Ilidže sa 3:0 i sada su pobjegli već sedam koraka drugoplasiranoj Drini iz Zvornika, koja je na gostovanju kod trećeplasirane Romanije iz Pala igrala neriješeno, 1:1.

Neočekivano visok poraz doživio je nekadašnji premijerligaš, Mladost iz Gacka, koja je na gostovanju kod Stakorine iz Čajniča izgubila sa 1:5. Najbolji akter susreta bio je Dalibor Damjanović, koji je postigao dva pogotka.