Препород Борца са Мариновићем

БАЊАЛУКА - Иако су фудбалери Борца поразом у посљедњем колу првог дијела сезоне од Зрињског у Мостару (0:1) донекле покварили јесењи утисак, Бањалучани ће наставак сезоне дочекати са великим шансама да се четврту годину заредом домогну европске сцене.

А послије не баш тако сјајног почетка, у коме је у првих седам кола под диригентском палицом Ненада Лалатовића освојено само десет бодова (три побједе, један реми и три пораза), било је тешко за очекивати да ће јесен завршити на трећој позицији. Међутим, доласком на кормило Винка Мариновића ствари су кренуле набоље и искусни стручњак је у 12 преосталих утакмица првог дијела првенства освојио 23 бода (седам побједа, два ремија и три пораза) и екипа је на зимску паузу отишла са треће позиције.

Мирни и сталожени стручњак, познат по томе да се не истиче причом већ дјелима, засукао је рукаве и успио екипи повратити, прије свега, самопуздање које је крунисано знатно бољим резултатима него са старта сезоне.

- Имали смо предност играча више на терену, а дозволили смо Зрињском да поведе из прекида. Мислим да је то био кључни моменат утакмице. Такође, без обзира на све то, осим једне прилике и тада кад је био црвени картон, нисмо имали ниједну шансу тако да једноставно, кад то не урадите, кад не постигнете гол, онда услиједи пораз - рекао је Мариновић.

Утисак је могао бити далеко бољи да “црвено-плави” нису поражени од Зрињског иако су пред овај сусрет имали силан мотив и жељу. Међутим, иако су Мостарци били знато ослабљени неиграњем прије свега најбољег стријелца и играча Немање Билбије и стаменог дефанзивца Слободана Јаковљевића гости нису стигли ни до бода. Тако ни у 17. одмјеравању снага ова два тима на стадиону “Под Бијелим бријегом” Борац није успио доћи до побједе (15 пораза и само два ремија). А да су евентуално успјели, већ сада би сигурно били и претенденти на титулу, јер би се бодовно изједначили са Зрињским, који има утакмицу мање и Широким Бријегом. Овако за прољеће остаје заостатак од шест бодова за Мостарцима и три за тимом са “Пецаре”, али и велика четири бода предности у односу на четвртопласирани Жељезничар, који има утакмицу мање.

Добојска Слога је на опроштају од јесени стигла до веома важног бода у Габели, гдје је са домаћином, мостарским Вележом, играла неријешено 2:2. Сусрет је одигран по веома тешком и расквашеном терену.

- Прије свега честитам екипи Вележа и нама на једној лавовској борби и надљудским напорима које смо уложили да се утакмица уопште одигра на овако тешком терену. Било би непоштено да је било ко остао бар без бода у овом мечу - нагласио је тренер Слоге Зоран Ћургуз.

Остали резултати и стријелци 19. кола: Широки Бријег - Тузла сити 1:0 (Багарић 60), Жељезничар - Посушје 1:1 (Хоџић 35 - Јовић 50), Слобода - Игман 5:1 (Хусејиновић 38, Османковић 47, Дуповац 49. аутогол, Мехмедовић 56. пенал, Комазец 90+2 - Ћубара 72).

СЛОГА (Д)         2 (1)

Стријелци: 1:0 Вехабовић у 9, 1:1 Стевановић у 29, 1:2 Јашаревић у 73, 2:2 Зајмовић у 85. минуту.

Стадион: “Перица Перо Павловић” у Габели.

Гледалаца: 300.

Судија: Антони Бандић (Груде) 6,5.

Жути картони: Ђорић, Баштић (Слога, Д).

Играч утакмице: Угљеша Стевановић (Слога, Д) 7.

ВЕЛЕЖ: Богдановић 6,5, Звонић 6,5, Бајрић 6,5, Зељковић 6,5, Анђушић 6,5 (од 63. минута Зајмовић 7), Овчина 6,5, Хаскић 6,5, Благојевић 6,5, Вехабовић 7 (од 63. минута Пантелић -), Квакић 6,5, Дејановић 6,5 (од 76. минута Бароу -). Тренер: Амар Осим.

СЛОГА (ДОБОЈ): Трако 6,5, Зајић 7 (од 73. минута Јашаревић 7), Попара 6,5, Ђорић 6,5, Стевановић 7 (од 89. минута Хасанбеговић -), Шаула 7, Кујунџић 7, Басрак 6,5, Стапић 6,5, Ристић 7, Милановић 7. Тренер: Зоран Ћургуз.

***

ЗРИЊСКИ         1 (0)

БОРАЦ      0 (0)

Стријелац: 1:0 Баришић у 55. минуту.

Стадион: “Под Бијелим бријегом” у Мостару.

Гледалаца: 3.000.

Судија: Мирза Казлагић (Цазин) 6,5.

Жути картони: Бекић, Зломислић, Сабљић (Зрињски), Мркаић, Нинковић, Војновић (Борац).

Црвени картони: Никола Мандић (Зрињски) у 51. минуту, Алмир Бекић (Зрињски) у 87. минуту, Милан Спремо (Борац) у 87. минуту.

Играч утакмице: Хрвоје Баришић (Зрињски) 7.

ЗРИЊСКИ: Чондрић 6,5, Баришић 7, Ћорлука 6,5, Зломислић 6,5, Хаџић 6,5 (од 46. минута Мандић 5), Бекић 5 (од 59. минута Мемија 6,5), Дрљо 6,5 (од 46. минута Ћуже 6,5), Странпут 6,5, Јанковић 7 (од 90+1. минута Мелекинушић -), Магдић 6,5, Тичиновић 7 (од 75. минута Сабљић -). Тренер: Сергеј Јакировић.

БОРАЦ: Ћетковић 6,5, Нинковић 6 (од 77. минута Јуриљ -), Мркаић 6 (од 77. минута Лукић -), Предраговић 6,5, Војновић 6, Субић 6,5, Андрић 6 (од 84. минута Спремо 5), Лазић 6,5, Кулашин 6 (од 66. минута Закарић -), Татар 6, Пишчевић 6. Тренер: Винко Мариновић.