Фудбалер Славије Владан Мандић обиљежио меч против Рудар Приједора: Још ћемо многима помрсити рачуне

Душан Репија

ИСТОЧНО САРАЈЕВО - Дуел некадашњих премијерлигаша припао је фудбалерима Славије који су са 3:2 савладали Рудар и поновили најбољи старт сезоне у историји.

Помало неочекивано "соколови" играју сјајно и од могућих 30 освојили су 21 бод, што је довољно за треће мјесто на табели и трку са најбољим тимовима. Против Приједорчана је доминирао Владан Мандић који је већ у другом минуту начео госте, а до полувремена је предност дуплирао Хамза Каљић. Кобно је било отварање и другог полувремена за госте. Мандић је сјајно прошао по лијевој страни и додао лопту до Ђорђа Авдаловића кога је срушио Момко Којић, а Стефан Арбиња био сигуран са бијеле тачке. Приједорчани су у финишу постигли два гола и вратили неизвјесност у меч, али је према свему виђеном тријумф Славије више него заслужен.

- Слажем се да су наше добре игре прилично изненађење јер сам сигуран да нас нико није сврставао међу четири, пет најбољих екипа. Имали смо мало проблема током припрема, али смо пред сами почетак успјели да попунимо ростер добрим играчима који су се добро уклопили уз нас старосједиоце и за сада све иде како треба - рекао је Мандић.

Оно што је олакшавајућа околност за "соколове" јесте да играју без притиска, пошто немају амбиције за сам врх. Ипак, то не значи да не желе побједу у сваком мечу.

- Показали смо да можемо играти са свима. Освојили смо бод у Новом Граду, са Радником ремизирали и били много ближе побједи, савладали Рудар, а против Крупе се нисмо обрукали... Идемо од утакмице до утакмице па докле стигнемо. Имамо пуно самопоуздања и сигуран сам да ћемо многима помрсити рачуне - нагласио је Мандић.

Рудар је, са друге стране, доживио други пораз у низу, а има само једну побједу у посљедњих пет мечева, па је све даље од позиција у врху које су му предвиђане пред старт шампионата.

РУДАР ПРИЈЕДОР    2 (0)

Стријелци: 1:0 Мандић у 2, 2:0 Каљић у 37, 3:0 Арбиња у 46. из пенала, 3:1 Да Силва 79, 3:2 Марић у 90+1. минуту.

Стадион: СРЦ "Славија" у Источном Сарајеву.

Гледалаца: 350

Судија: Драган Тодић (Добој) 6,5

Жути картони: Беширевић, Авдаловић, Ерић (Славија), Ковачевић, Мармат (Рудар).

Играч утакмице: Владан Мандић (Славија) 8.

СЛАВИЈА: Неџибовић 6,5, Дабић 7 (од 63. минута Асентић), Ђерић 7, Беширевић 7, Поповић 7, Арбиња 7 (од 77. минута Богучанин -), Авдаловић 7 (од 63. минута Бјелош), Каљић 7,5 (од 77. минута Стојановић), Мандић 8 (од 77. минута Мишовић -), Ерић 7, Томић 7. Тренер: Бојан Регоје.

РУДАР: Трнинић 5 (од 46. минута Ћехић 5,5), Цервос 5,5, Пекија 6, Ковачевић 6, Радаковић 6, Да Силва 6, Којић 6, Каменчић 6, Микић 5,5 (од 46. минута Мармат 6), Марић 7, Кеита 5 (од 46. минута Билбија 5,5). Тренер: Срђан Марјановић.

***

КРУПА      3 (1)

ЛАКТАШИ        1 (0)

Стријелци: 1:0 Мрзић у 4, 1:1 Шкорић у 51, 2:1 Крнета у 84, 3:1 Мрзић у 90+2. минуту.

Стадион: Крупе у Крупи на Врбасу.

Гледалаца: 800.

Судија: Стефан Малетић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Л. Бабић, Лељи, Дамјановић (Крупа), Арежина, Милић, Ђ. Вуковић, Остојић (Лакташи).

КРУПА: Дамјановић 6, Реџић 6,5, Перовић 6 (од 83. минута Челар -), Л. Бабић 6,5, Ђекић 6,5, Митровић 7, Мрзић 7,5, Нухановић 6 (од 60. минута Крнета 7), Лељи 7, Петровић 7 (од 73. минута Ђуричин -), Ристановић 6,5. Тренер: Владимир Илић.

ЛАКТАШИ: Ђ. Вуковић 6, Милић 6 (од 63. минута Келеман -), Амиџић 6 (од 81. минута Арежина -), Зеленика 6 (од 63. минута Бабић -), Милојевић 6 (од 73. минута Радетић -), Остојић 6, Марковић 6, Шкорић 6,5 (од 73. минута Д. Вуковић -), Босанчић 6,5, Рунић 6, Дојчиновић 6. Тренер: Миљан Бајић.

***

ЗВИЈЕЗДА 09

ДРИНА 5:1 (1:0)

Стријелци: 1:0 Орландић у 41, 2:0 Блажевић у 50, 2:1 Шарчевић у 63, 3:1 Ресић у 69, 4:1 Орландић у 77, 5:1 Апосту у 89. минуту.

Стадион: Градски у Угљевику.

Гледалаца: 100.

Судије: Марко Домазет (Источна Илиџа) 6,5.

Судија: Марио Јелић (Бањалука) 6,5.

Жути картони: Да. Романић, Граховац, Врачар (Омарска), Милутиновић (Сутјеска).

Играч утакмице: Огњен Јаћимовић (Омарска) 7.

***

АЛФА МОДРИЧА      0

ФАМОС    0

Стадион "Др Милан Јелић" у Модричи.

Гледалаца: 50

Судија: Стефан Бокић (Билећа) 7

Жути картони: Омерхоџић, Живковић, Ђурић, Никић, (Алфа Модрича), Марковић, Демировић, Бјелош (Фамос).

Играч утакмице: Марко Терзић (Фамос) 7,5.

Судија: Марко Таборин (Зворник) 6,5.

Жути картони: Пепић, Јандрић, Глишић, Шикањић, Модић (Козара), Миљановић, Прљета, Дуспара (Текстилац).

Играч утакмице: Марко Деспотовић (Козара) 7.

***

ПОДРИЊЕ         1 (0)

ЉУБИЋ    2 (0)

Стријелци: 0:1 Милановић у 52, 0:2 Боснић у 68, 1:2 Перић у 73. минуту.

Стадион: Подриња у Јања.

Гледалаца: 300.

Судије: Велимир Дринић (Модрича) 6,5.

Жути картони: Никола Пантић (Подриње), Б. Жижак (Љубић).

Судија: Данијел Перић (Бијељина) 6,5.

Жути картони: Даниловић, Копривица, Ерић (Слобода МГ), Јовандић, Калабић, Јевић, Керезовић (Жељезничар СТ).

Црвени картон: Никола Јовандић (Жељезничар СТ) у 62. минуту.

Играч утакмице: Никола Шупут (Жељезничар СТ) 7.

СЛОБОДА (МГ): Зељковић 6, Даниловић 6, Солдат 5,5, Домузин 5,5 (од 82. минута Гаврић -), Зекановић 6, Ђукановић 5,5 (од 79. минута Пушић -), Митрић 6, Копривица 5,5, Живковић 5,5, Максимовић 5,5. Анђелић 5,5 (од 90. минута Ерић -). Тренер: Дарко Малетић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ: Ступар 7, Коста 6,5, Сладојевић 7, Блануша 7, Ђогић 7, Парт 6,5, Јовандић 5, Ивић 6 (од 63. минута Шупут 7), Калабић 7 (од 90. минута Јагодић-), Јевић 7, Керезовић 6,5 (од 71. минута Гајић -)