ПСЖ срушио Барселону

Лисабон - Фудбалери Челсија савладали су вечерас у Лисабону екипу домаћег Спортинга са 1:0, док је Пари Сен Жермен код куће срушио Барселону (3:2) у утакмицама 2. кола Лиге шампиона.

Лондонски "плавци" одвојили су се на челу Г групе, а одлучујући погодак постигао је српски репрезентативац Немања Матић. Он је након пола сата игре искористио сјајан центаршут Фабрегаса, скочио на рубу петерца и неодбрањиво погодио мрежу.

Матић је одиграо цијелу утакмицу у Лисабону, као и његов саиграч из националног тима Бранислав Ивановић.

Капитен Челсија Џон Тери одиграо је против Спортинга јубиларну 100. утакмицу у Лиги шампиона.

Најзанимљиви сусрет вечерашњег програма виђен је у Паризу, гдје је Пари Сен Жермен срушио Барселону нападачком игром, иако је наступио без најбољег стријелца, повријеђеног Златана Ибрахимовића.

Већ у првом полувремену пала су три гола. Када је Меси изједначио резултат чинило се да ће Каталонци преузети иницијативу, али екипа Лорана Блана разгалила је навијаче.

Парижани су и у наставку заиграли отворено и храбро, па су наког гола Матуидија за 3:1 допустили гостима само да ублаже пораз.

Манчестер Сити није успио да код куће освоји сва три бода против Роме (1:1).

У мечу на којем су српски репрезентативци Александар Коларов (Сити) и Адем Љајић (Рома) пресједили на клупи легенда Римљана Франческо Тоти изједначујућим голом је постао најстарији стријелац у историји Лиги шампиона са 38 година и три дана, претекавши досадашњег рекордера Рајана Гигса из Манчестер Јунајтеда.

Пријатна изненађења приредили су БАТЕ Борисов савладавши Атлетик Билбао (2:1) и словеначки Марибор играјући неријешено против Шалкеа у Гелзенкирхену (1:1).

У екипи првака Бјелорусије читав меч одиграо је српски интернационалац Филип Младеновић, док је Немања Тубић сједио на клупи.

АПОЕЛ је на Кипру одиграо неријешено 1:1 против Ајакса, а меч је водио српски арбитар Милорад Мажић.

Шахтјор је на домаћем терену испустио побједу против Порта (2:2) иако је у 86. минуту имао вођство од 2:0.

Раније данас Бајерн Минхен славио је у Москви против ЦСКА (1:0).

Резултати

Е група:

ЦСКА Москва - Бајерн Минхен 0:1 (Милер 22. пенал)

Манчестер Сити - Рома 1:1 (Агуеро 4. пенал - Тоти 23)

Табела: Бајерн 6 бодова, Рома 4, Манчестер Сити 1, ЦСКА 0.

Ф група:

Пари Сен Жермен - Барселона 3:2 (Луиз 10, Верати 26, Матуиди 54 - Меси 12, Нејмар 56)

АПОЕЛ - Ајакс 1:1 (Мадука 31. пенал - Андерсен 28)

Табела: Пари Сен Жермен 4, Барселона 3, Ајакс 2, АПОЕЛ 1.

Г група:

Спортинг Лисабон - Челси 0:1 (Матић 34)

Шалке - Марибор 1:1 (Хунтелар 56 - Бохар 37)

Табела: Челси 4, Шалке 2, Марибор 2, Спортинг 1.

Х група:

Шахтјор Доњецк - Порто 2:2 (Алекс 52, Адријано 86 - Мартинез 89. пенал, 90+4)

БАТЕ Борисов - Атлетик Билбао 2:1 (Пољаков 19, Карницки 41 - Адуриз 45)

Табела: Порто 4, БАТЕ Борисов 3, Шахтјор 2, Атлетик Билбао 1.

Сутра играју: Малме - Олимпијакос, Атлетико Мадрид - Јувентус (А група), Лудогорец - Реал Мадрид, Базел - Ливерпул (Б), Зенит - Монако, Бајер Леверкузен - Бенфика (Ц), Андерлехт - Борусија Дортмунд и Арсенал - Галатасарај (Д).

Ћави оборио рекорд по броју наступа у Лиги шампиона

Легендарни фудбалер Барселоне Ћави Ернандез постао је рекордер по броју наступа у Лиги шампиона пошто је вечерас против Пари Сен Жермена одиграо 143. утакмицу у елитном такмичењу.

Тридесетчетворогодишњи Ћави ушао је на терен у 69. минуту замијенивши Ивана Ракитића у поразу Барселоне на "Парку принчева".

Ћави је претекао досадашњег рекордера Раула Гонзалеса, бившег аса мадридског Реала и Шалкеа, са 142 наступа, и легенду Манчестер Јунајтеда Рајана Гигса са 141.

Доскорашњи капитен Каталонаца освојио је у дресу Барселоне три трофеја Лиге шампиона - 2006, 2009. и 2011. године.