Јувентус убједљив у Загребу

Б92

Борусија и мадридски Реал ремизирали су у дербију вечери у оквиру групе Ф друге рунде Лиге шампиона – 2:2 (1:1).

Актуелни првак Европе повео је у 17. минуту 98. голом Кристијана Роналда у елитном такмичењу, али је Пјер-Емерик Обамејанг искористио кикс Кејлора Наваса у 43. минуту и одбијену лопту од Рафаела Варана ћушнуо преко линије.

Управо Варана доноси нову предност тиму Зинедина Зидана у 68. минуту, али Реал без побједе у Дортмунду и у шестом мечу оставља Андре Ширле – феноменалним ударцем у 87. минуту у ближи угао.

У другом сусрету групе Ф, Спортинг је у Лисабону дошао до прве побједе, послије уводног пораза, пошто је головима Брајана Руиза у 28. и Баса Доста у 37. минуту поразио Легију из Варшаве – 2:0 (2:0).

Група Е донијела нам је заслужени тријумф Тотенхем Хотспура на гостовању ЦСКА у Москви – 1:0 (0:0). За домаће је до 72. минута играо Зоран Тошић, док је стрелац поготка вредног три бода за 'Певце' био Хеунг-мин Сон двадесет минута прије краја.

Истовремено, у Кнежевини је виђена права драма – Бајер из Леверкузена повео је голом Хавијера Ернандеса Ћичарита у 73. минуту, али је Камил Глик волеј ударцем у четвртом минуту надокнаде сачувао Монако пораза – 1:1 (0:0).

Копенхаген је био убједљив пред својим навијачима за прву побједу у новој сезони Лиге шампиона, пошто је тек у другом полувремену напунио мрежу Клуб Брижа – 4:0 (0:0). Наш Александар Павловић замјенио је Федерика Сантандера у 79. минуту.

С друге страње, у другом окршају групе Г, Лестер Сити задржао је максималан учинак на дебију у елити јер је гол Ислама Слиманија био довољан за сва три бода против Порта на 'Кинг Пауер' стадиону – 1:0 (1:0).

Коначно, Јувентус је натјерао навијаче Динама да напуне трибине загребачког Максимира, да би онда напунио и мрежу 'Модрих' – 4:0 (2:0). За шампиона Италије погађали су Миралем Пјанић у 24. Гонсало Игуаин у 31. и Пауло Дибала у 57. минуту, док је четврти гол приписан голману домаћина Адријана Самперу.

У посљедњем мечу вечери, Севиља је на 'Рамон Санчес Пицхуану' била боља од Олимпика из Лиона поготком Висана Бен-Јадера у 62. минуту. Лукас Вијето промашио је потом пенал у 69. минуту, али су Андалужани ипак сачували тријумф.