Рукометаши Дервенте имали шансу да откину бод од Вогошће

Глас Српске

Дервента - Рукометаши Дервенте имали су шансу да постану тек трећа екипа која ће откинути бодове Вогошћи ове сезоне, али Неџад Алић није искористио седмерац у самом финишу меча, па су гости однијели бодове из града са Укрине - 21:22.

Прилично квалитетан рукомет и резултатска неизвјесност обиљежили су свих 60 минута, а на крају је више среће имао лидер првенства. Алић је иначе био најбољи појединац сусрета са седам постигнутих голова, али је на крају постао трагичар. До момента када му је искусни Аднана Шабановић одбранио седмерац, пет пута га је савладао. Овим поразом Дервента је себи закомпликовала ситуацију када је у питању борба за опстанак, а много тога биће јасније послије идућег кола у којем екипа Зорана Докића гостује Славији. Један од носилаца игре Славен Шијаковић не сматра да ће се Дервента до краја сезоне борити за опстанак.

- Уколико будемо играли овако мислим да ћемо много прије финиша првенства изборити опстанак. Знали смо да са Вогошћом традиционално добро играмо, то се и испоставило, одлично смо играли у одбрани и у нападу, али једноставно није било среће. Са оваквом игром не размишљамо о испадању, јер ће нам се на неким мечевима морати вратити - рекао је Шијаковић.

Тим из Источног Сарајева славио је у овом колу на гостовању у Горажду и престигао Дервенту на табели. У једном од дербија кола Слога није успјела озбиљније да запријети Извиђачу, јер је одиграла лоше других 30 минута. Послије 14:16 на полувремену Извиђач је направио серију 11:3 и ријешио питање побједника, те остао у трци са Вогошћом.

Резултати 16. кола: Дервента - Вогошћа 21:22, Босна (С) - Какањ 28:26, Слога - Извиђач 23:31, Коњух - Босна Ц. 28:22, Горажде - Славија 24:31. Синоћ: Борац м:тел - Зрињски. Слободан је био Маглај.