Рукометаши Борца поражени на старту

Г.С.

Мешков - У премијерној утакмици четврте сезоне SEHA Гаспром Јужни ток лиге рукометаши Борца м:тел поражени су на гостовању у Бјелорусији од Мешков Бреста са 27:31 (14:16).

Било је то одлично издање Бањалучана, којима је објективно јако мало недостајала да са једног од најтежих гостовања врате непоражени. "Црвено-плави" су одлично отворили меч, повели са 2:0, али је домаћин преокренуо на 4:3. Услиједила је фуриозна серија Борца од 6:0, четири гола Срђана Тривунџе и два Милана Ђукића, за вођство од 9:4 у 12. минуту. Бјелоруси су тада заиграли ангажованије у одбрани, смањили на 9:11 у 20. минуту, у 28. изједначили на 13:13, да би на одмор отишли са предношћу од 16:14.

Почетак другог дијела припао је поново гостима, који су у 43. минуту успјели да поведу са 21:20. Међутим, услиједила је серија Мешков Бреста од 5:0 и вођство у 46. минуту од 25:21. Бањалучани су у 57. минуту успјели да дођу на "минус два" 27:29, али више од тога нису могли. До краја сусрета домаћи су постигли још два гола за коначних 31:27.

Наредну утакмицу "црвено-плави" играју у петак, 5. септембра, када ће у унапријед одиграној утакмици четвртог кола дочекати новајлију у овом такмичењу, мађарски Веспрем.