Партизан задржао шансе за плеј-оф

Милан Зубовић

Лакташи - Кошаркаши Партизана савладали су Игокеу () други пут ове сезоне и задржали прикључак у борби за четврто мјесто које води у плеј-оф.

"Црно-бијели" су захваљујући прије свега одличној игри у трећој четвртини, када су направили кључну разлику, уписали осму побједу па и даље имају тријумф мање од Морнара. За разлику од првог меча ових ривала у Београду на којем је пао чак 221 поен, ова утакмица била је много тврђа, такав ритам сигурно више одговара Александровчанима, али им ни то није помогло. Партизан је боље отворио меч и средином друге четвртине имао прву опипљиву предност (+8), али је Малколм Ли покренуо серију 14:0 захваљујући којој је екипа Драгана Бајића на велики одмор отишла са четири поена вишка. Играла је Игокеа у тим тренуцима комбиновану одбрану за коју гости нису имали рјешења, али је наставак донио другачију слику. Диригентску палицу преузео је Новица Величковић који је маестралном игром трасирао свом тиму пут до побједе. Водио је Партизан у неколико наврата и са 11 поена разлике, Игокеа је успјела да се врати у посљедњим минутима, али ипак није успјела да преокрене меч. Величковић је умало постао трагичар, јер је направио фаул над Данилом Шибалићем приликом шута за три поена, а овај погодио сва три слободна бацања за изједначење, али је Најџел Вилијамс Гос погодио одлучујућу тројку, а касније са линије слободних бацања само потврдио побједу. Капитен Партизана меч је завршио са 25 поена, а најбоље га је пратио управо Гос са 16. Американац је на паркету провео 39 минута јер је Патрик Милер комплетирао трансфер у Газијантеп, а замијениће га Квами Вон који је сезону почео у Арису.

Александровчани су овим поразом изгубили све шансе да се нађу међу учесницима плеј-офа, али не би требало превише да стрепе од испадања иако је МЗТ уписао побједу против Цибоне (92:77) и то послије 11 узастопних пораза. Остали резултати 16. кола: Морнар - Олимпија 101:81, Мега Бемакс - Будућност 83:94. Синоћ: Црвена звезда - Цедевита.

Артис лош на дебију

Први меч у дресу Игокее одиграо је Доминик Артис, али ће жељети да га врло брзо заборави. Американац је на паркету провео нешто мање од десет минута и успио да се упише у стријелце, али је направио неколико грешака у трећој четвртини када је Партизан увећавао разлику.