Pet golova Milana, Arsenal slavio u Ukrajini

Fudbaleri Milana su u petom kolu F grupe Lige Evrope savladali Dudelanž sa 5:2, ali ne bez problema, dok je Arsenal ipak odigrao meč u Ukrajini.

Pobjede su slavili BATE, Zenit, Sporting, Krasnodar i Bordo.

Na “San Siru” Milan se ponovo igrao sa nervima svojih navijača.Poveli su golom Patrika Kutronea u 21. minutu, ali su Luksemburžani načinili preokret.

Stolc u 29. i Turpel u 49. minutu doneli su prednost Dudelanžu. Čini se da je to upalilo alarm kod igrača Milana koji su dodali gas u posljednjih 25 minuta meča.

Autogolovila Stelvija u 66. Šnela u 78. minutu, Luksemburžani su mnogo pomogli Italijanima, dok su još dva pogotka postiglu Hakan Čalhanoglu u 70. i Fabio Borini u 81. minutu.

Takođe u F grupi, Betis je bio bolji od Olimpijakosa, a strijelac jedinog gola bio je Serhio Kanales u 39. minutu susreta.

Zanimljivo je da u oba meča D grupe nije viđen nijedan gol. Dinamo iz Zagreba je osvojio bod u Istanbulu protiv Fenerbahčea, dok je Spartak iz Trnave odnio bod iz Brisela, gdje je igrao sa Anderlehtom.

Sigurnu pobjedu ostvarili su igrači Arsenala koji su ipak odigrali meč sa Vorsklom iako je bilo govora da bi sve moglo da bude odloženo zbog ratnog stanja u Ukrajini.

Ekipa iz Londona je rutinski odradila zadatak a strijelci za tim Unaja Emerija bili su Emil Smit Rou u 21, Aron Remzi u 27. i Džozef Vilok u 41. minutu.