Partizan poslije drame poražen u Istanbulu

Košarkaši Partizana izugubili su na gostovanju od Darušafake 65:63 u trećem kolu Evrokupa.

Izabranici Andree Trinkijerija doživjeli su prvi poraz u drugoj fazi drugog po rangu evropskog košarkaškog takmičenja.

Partizan je utakmicu ispustio sredinom treće četvrtine kada je dopustio Dački da preuzme kontrolu. Crno-bijeli su pokušali da se vrate i uspjeli su u toj namjeri.

Viđena je drama u posljednjem minutu, Zagorac je imao šut za pobjedu, ali je promašio sve, čak ni obruč nije pogodio. Lopta je pripala Darušafaki, a kako je do kraja ostalo dvije sekunde, utakmice je bila gotova.

Najefikasniji u poraženom timu bili su Zagorac, Pejdž i Mekadu sa po 13 poena.

Darušafaku je predvodio Berk Demir sa 13, Džouns je ubacio 12, dok je Braun imao 11 poena.

Partizan u narednom kolu dočekuje Darušafaku. Utakmica se igra za nedjelju dana u dvorani “Aleksandar Nikolić” (20 č).