Veliki korak Igokee ka opstanku

Dušan Repija

ZADAR - Košarkaši Igokee upisali su četvrtu pobjedu u nizu jer su slavili u Zadru (88:81) i praktično došli na korak od mirne luke. Iako je još šest utakmica do kraja, Aleksandrovčani imaju odličnu situaciju jer od posljednjeplasirane Mege imaju tri pobjede više, dok od pretposljednjeg Zadra imaju dva trijumfa više i obje pobjede u međusobnim mečevima, tako da je ovo u svakom slučaju ogroman korak ka opstanku.

Ekipa Dragna Bajića do pobjede je došla sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini.

Domaći su u većem dijelu meča imali prednost, kada se sve sabere vodili su više od 30 minuta, ali ono što je najvažnije kontrolisali su situaciju u posljednjih pet minuta.

Pri rezultatu 70:64 za Zadar, domaći su stali, a gosti odigrali staloženo i koristili svaku šansu.

Dominirao je Đorđe Gagić sa 23 poena kojeg visoki igrači domaćih jednostavno nisu mogli da zaustave.

Dobru rolu imao je i rezervni plejmejker Darko Talić koji je nadoknadio lošiji ulazak u utakmicu Majka Grina.

Sjajno je odigrao i sve bolji Dalibor Ilić koji je meč završio sa 21 poenom i osam skokova.

Treba napomenuti sa Bajić nije mogao da računa na Rašada Vona, a da je sa Dorelom Rajtom raskinut ugovor.

Rezultati 16. kola: Cedevita Olimpija - Mornar 90:91 (poslije produžetka), FMP - Partizan 57:87, Budućnost - Mega Bemaks 90:76, Zadar Igokea 81:88. U toku: Primorska - Krka. Sutra: Crvena zvezda - Cibona (19).