Plave odbojkašice ostale u trci za Olimpijske igre

Glas Srpske

Poslije osam uzastopnih pobjeda američkih odbojkašica na Svjetskom kupu u Japanu, našao se neko bolji - Srbija. Srpske odbojkašice savladale su reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država sa 3:1

NAGOJA - Pale su i Amerikanke. Poslije osam uzastopnih pobjeda američkih odbojkašica na Svjetskom kupu u Japanu, našao se neko bolji - Srbija. Srpske odbojkašice savladale su reprezentaciju Sjedinjenih Američkih Država sa 3:1 (28:26, 23:25, 25:20, 26:24)."Plave" devojke su ovom pobjedom ostale u igri za plasman među tri najbolje reprezentacije, što znači i dobijanje olimpijske vize za Peking 2008. godine. Odlučujući poen u susretu protiv Amerikanki donijela je Jelena Nikolić, koja je trenutno treći napadač Svjetskog kupa sa 123 poena. Meč za srpski tim nije počeo dobro. Amerikanke su povele sa 3:0, pa potom i 8:4. Srpske odbojkašice su, međutim, strpljivom igrom, a prije svega dobrim servisima, udaljile protivnika od mreže i došle do izjednačenja na 13:13. Ekipa SAD je na drugom tehničkom tajm-autu opet imala dva poena prednosti (16:14), ali su "plave" i to nadoknadile. Završnica seta bila je neizvjesna. Srbija je iskoristila svoju četvrtu set loptu za 28:26. Amerikanke su i u drugom setu imale prednost na početku, pa i u drugoj polovini. Vodila je ekipa SAD sa 20:15, ali je i taj set tim Srbije uspio da učini neizvjesnim. Izabranice Zorana Terzića su izjednačile na 23:23. Ipak, odbojkašice SAD su došle do prve set lopte koju su iskoristile za 25:23 i izjednačenje 1:1. Međutim, igru koju su pronašle u drugoj polovini drugog seta, odbojkašice Srbije nastavile su da prikazuju i u nastavku meča. Servis - blok igra, odlični napadi Jelene Nikolić, Jovane Brakočević i Brižitke Molnar doneli su nadmoć na terenu. Na prvom obaveznom odmoru bilo je 8:3 za Srbiju, na drugom 16:12, a na kraju 25:20. Srbija je i u četvrtom setu imala ogromnu prednost od čak 17:10. Amerikanke su, ipak, tada odlično zaigrale, hvatajući sve u odbranu, dolazile u priliku da poentiraju, što su uspješno i činile, pa su došle do samo poena zaostatka - 20:21. Sigurna je tada bila kapiten Srbije Vesna Čitaković-Đurišić, kao i Jelena Nikolić, pa je Srbija realizovala drugu set meč loptu za 25:23 i pobjedu od 3:1. Danas (4.35) selekcija Srbije igra sa odabranim timom Brazila, a sutra se, u isto vrijeme, sastaje sa reprezentacijom Kube. REZULTATI U prvom kolu četvrte runde postignuti su sljedeći rezultati: grupa "A": Italija - Brazil 3:0, Srbija - Sjedinjene Američke Države 3:1, Japan - Kuba 1:3, grupa "B": Kenija - Tajland - 2:3, Dominikanska Republika - Poljska 0:3, Južna Koreja - Peru 3:0. Plasman: Italija 18 bodova, Sjedinjene Američke Države 17, Brazil, Srbija i Kuba po 16, Japan 15, Poljska 13, Južna Koreja 12, Tajland, Dominikanska Republika i Peru po 10, Kenija 9 bodova. DVORANA: Nipon Gaiši, gledalaca: 4.700, sudije: Safenrajter (Argentina), Sakaide (Japan). SRBIJA: Nikolić 22, Majstorović, Brakočević 16, Molnar 8, Vesović, Ognjenović 3, Čitaković-Đurišić 11, Isailović, Simanić, Nešović, Veljković 12, Ćebić. SAD: Namani 3, Skot Aruda 12, Tajiba 11, Berg, Sukora, Logan 23, Boun 14, Džons, Glas 3, Robin, Devijs, Bus. SETOVI:28:26, 23:25, 25:20, 25:23.