Borcu bod u Kaknju

G. S.

KAKANj - Serija Borca od pet pobjeda prekinuta je remijem protiv Mladosti u Doboju kod Kaknja (1:1) u 16. kolu Premijer lige BiH.

I pored neriješenog rezultata Banjalučani su ostali treći na tabeli iza Željezničara i Sarajeva koji imaju četiri boda više. Gosti su poveli sa bijele tačke u 26. minutu kada je precizan bio Stojan Vranješ, a jedanaesterac je dosuđen nakon što je kapiten domaćeg sastava Kenan Horić igrao rukom. Iako su izabranici Branislava Krunića kontriolisali igru tokom prvog, i većeg dijela drugog poluvremena, nisu uspjeli da postignu drugi pogodak kao ni da sačuvaju prednost. Remi je donio Nedim Hadžić u 79. minutu, a prije toga Crnički je napravio prekršaj nad Markom Mirićem mada sudija nije ništa svitrao. Posljednju šansu za trijumf Borca propustio je Marko Mirić u trećem minutu sudijske nadoknade kada je iz veoma uzgledne prilike loptu poslao preko gola.