Бундеслига: Реми Лајпцига и Херте, Грујић стрелац

Срна

ЛАЈПЦИГ - Фудбалери Лајпцига и Херте одиграли су у сриједу увече неријешено 2:2 (1:1) у 28. колу њемачке Бундеслиге.

Гостујућа екипа Херте повела је 9. минуту када је српски фудбалер Марко Грујић затресао мрежу Лајпцига.

На изједначње домаћин је чекао све до 24. минута када је Лукас Клостерман био прецизан.

Неријешеним резултатом ушло се у друго полувреме, а први проблем за Лајпциг десио се у 63. минуту када је остао са играчем мање, јер је Марсел Халстенберг добио други жути картон.

Пет минута касније успјели су да поведу 2:1, пошто је Патрик Шик успио да савлада голмана гостију Јарштајна.

Коначан резултат сусрета постављен је у 82.минуту, када је Адемола Лукман скривио је пенал, а резервиста Херте Кшиштоф Пјонтек успио је да донесе бод свом тиму.

Фудбалери Лајпцига тренутно имају 55 бодова на трећој позицији, док је Херта десета са 35 бодова.