Безидејни Партизан поражен од Гента

ГС

Фудбалери Партизана поражени су на свом стадиону од белгијског Гента 1:0 (0:0), у мечу трећег кола групне фазе Лиге конференција.

Партизан и Гент су у овај меч ушли са по двије побједе без примљеног гола и утакмица је окарактерисана као битка за прво мјесто.

Гости су успјели да славе голом Кумса у 59. минуту и тако се одвојили на врху табеле. Сада имају девет, Партизан шест, а Анортозис и Флора по један.

Црно-бели нису успјели ни у деветом мечу да славе против неког белгијског тима.

Прво полувријеме је било за заборав – нисмо видјели ниједну праву прилику и није било шута у оквир гола.

Гент је покушавао, имали су четири ударца са ивице казненог, али је сваки био непрецизан и сваки је отишао преко гола.

Имали су већи посјед лопте (62%) и Партизан је углавном шансу чекао из контранапада.

Једину прилику имао је Рикардо Гомеш, када је у 21. минуту после одличне лопте у простор Менига гађао левом ногом са 18 метара поред гола.

На старту другог полувремена је млади Чакветадзе добио добру лопту у простор, изашао на Поповића, али је и он као и његови саиграчи гађао далеко преко гола.

Натхо је у 54. минуту имао велику шансу.

Мениг га је проиграо после продора по лијевој страни, али је са пет метара Натхо спољним дијелом стопала гађао преко гола.

Пријетио је Ођиђа Офое искоса са лијеве стране са 10 метара снажним ударцем, одбранио је Поповић, али у наставку акције гости долазе до вођства.

После центаршута је Кумс остао усамљен на петерцу и лако сместио лопту главом у доњи леви угао за предност Гента.

У наредних пет минута, Поповић је имао двије сјајне одбране и оставио Партизан у игри.

Одбранио је ударац Ођиђе Офоеа, који је из слободног ударца са 20 метара гађао под пречку, а затим извадио лопту из гола, када је Фортуна са пет метара испратио добар центаршут на другу стативу и гађао снажно по сред гола.

Станојевић је направио три промјене после тога и Партизан је заиграо офанзивније и покушавао је да дође до изједначења.

Вујачић је у 87. минуту са преко 30 метара гађао снажно, Болат је врховима прстију закачио лопту и она је погодила пречку.

Затим му је голман Гента одбранио ударац главом са пет метара у 91. минуту.

На крају, Гент је задржао предност и однео сва три бода из Хумске.