Премијер лига БиХ: Борац срушио и Слободу

Дејан Марић

БАЊАЛУКА - Фудбалери Борца задржали су максималан учинак у новој сезони м:тел Премијер лиге БиХ, пошто су на свом терену поразили Слободу са 2:0.

Након више него убједљивих 6:0 на премијери против Младости, “црвено-плавих” су освојили нова три бода, али су до њих стигли куд и камо теже.

Тузлаци су се показали као тврд орах, у првих 45 минута су одољевали притисцима домаћина, те се на одмор отишло при резултату 0:0.

Па ипак, мрежа гостију “начета” је у 58. минуту. Капитен Стојан Врањеш се изборио за добру позицију на лијевом боку, шутирао, али је Аднан Голубовић одбранио. На одбијену лопту је натрчао Јово Лукић и “поентирао” за 1:0.

Тачка на и борбене представе на Градском стадиону стављена је у 83. минуту. Алмедин Зиљкић је пробио по лијевој страни, центрирао у срце петерца, гдје је Аднан Мујкић неспретно реаговао и затресао сопствену мрежу.

Са максималним учинком и гол-разликом 8:0 Борац је лидер елите, а на правом искушењу биће у трећој рунди, у којој гостује код Жељезничара.