Лига шампиона: Тенерифе са пола гаса кроз Лакташе

Дејан Марић

ЛАКТАШИ - Кошаркаши Игокее нису успјели да изненаде фаворизоване Тенерифе у првом колу друге фазе Лиге шампиона.

Ученици Драгана Бајића су само у појединим тренуцима парирали расположеним Шпанцима, који су се прошетали кроз Лакташе - 82:62.

Додупе, домаћин је боље отворио утакмицу, у почетку се он питао на обје стране терена, о чему свједочи и резултат 12:7 у седмом минуту. А онда је стратег гостију Ћус Видорета на паркет послао “тешку артиљерију” - Марселиња Уертаса, Ђорђија Шермандинија, Сасу Салина. И, за тили час, ситуација се преокренула.

Шпанци су потпуно преузели контролу игре, погађали из свих позицију и то им је донијело великих 16 поена вишка у 16. минуту (36:21). Па ипак, Игокеа је одбила да се преда, у финишу полувремена значајно је подигла своју игру и на велики одмор отишла са само три корака заостатка (34:37).

Држали су се “игоси” још у трећој четвртини, а онда је чисти квалитет и шири ростер гостију дошао до изражаја у завршном кварталу, са великих 20 поена разлике.