Игокеа пала након продужетка

М. З.

ЉУБЉАНА - Кошаркаши Игокее били су надомак побједе против Цедевита Олимпије у осмом колу АБА лиге, али су доживјели пораз резултатом 103:92 послије продужетка.

Другу утакмицу заредом у регионалном такмичењу Александровчани су играли додатних пет минута, али овај пут нису славили као што је то био случај против Партизана. Био је ово први меч изабраника тренера Драгана Бајића након што су паузирали два кола јер су њихови мечеви против Будућности и ФМП-а одгођени због инфекције у редовима Подгоричана и "пантера". Игокеа је остала на четири побједе и сада има два пораза као и два меча да надокнади. Скоро цијелог меча домаћин је водио да би гости пет минута прије краја повели са 77:76, што је било њихово друго вођство на мечу послије уводног 2:1. Љубљанчани су били надомак побједе, али је Антабија Волер тројком 3,6 секунди прије краја преко два играча донио изједначење свом тиму. Када се очекивало да гости капитализују психолошку предност дошло је до пада у њиховој игри па је домаћин серијом 13:0 осигурао побједу. Најбољи код Игокее Волер са 17 поена, 11 је додао Един Атић, а по десет Никола Јовановић, Далибор Илић, Џеки Кармајкл и Стефан Пот. У редовима Цедевита Олимпије предњачили су Кендрик Пери са 27 и Јка Блажич са 22 док је Едо Мурич убацио 16.