Борац побиједио Слободу, до прољећа осигурао треће мјесто на табели

БАЊАЛУКАЦ - Екипа бањалучког Бораца савладала је, на домаћем терену, у мечу 19. кола Премијер лиге БиХ тузланску Слободу резултатом 3:1 и тако на најбољи могући начин завршила јесењи дио сезоне

Бањалучани ће прољеће након данашња три бода дочекати на трећој позицији.

Слобода је са данашњим поразом остала на шестој позицији са 24 освојена бода, један више од Жељезничара.

Борац је боље отворио меч и имао је теренску иницијативу на почетку утакмице, а иако нису успјели реализовати неколико добрих ситуација пред голом Слободе, у 34. минути су дошли у водство.

Први погодак за Борац постигао је Јово Лукић у 33. минуту. Слобода је изједначила четири минута касније када је био прецизан Федор Предраговић.

До полувремена су обје екипе имале неколико шанси да постигну још који гол, али су мреже мировале и на паузу се отишло с резултатом 1:1.

Побједу Борцу донио је Милан Вушуровић који је постигао два гола, један у 46. минуту, а сљедећи у 72. и тако осигурао побједу Борцу.

Борац у сљедећем колу гостује Широком Бријегу, а Слобода у дербију дочекује екипу Тузла Ситија.

Данас су одиграна још два меча Премијер лиге БиХ. Посушје и Рудар из Приједора одиграли су без голова, док је Вележ у гостима био бољи од Сарајева резултатом 2:0.