Борац без одговора против Широког

Милан Зубовић

БАЊАЛУКА - Први пораз у другом балону Друге АБА лиги кошаркаши Борца уписали су против Широког, који је славио резултатом 75:67, у шестом колу.

Гости су били бољи у борбеној завршници, а капиталну предност стекли су у 36. минуту, када су повели са 73:65, што Бањалучани нису могли да сустигну до краја. "Црвено-плави" су остали на три побједе у регионалном такмичењу гдје имају исти број пораза.

Прво полувријеме протекло је у тврдој и изједначеној борби, а највећа предност коју је имао један тим била је плус пет (у два наврата) са којом се отишло на велики одмор. Прва четвртина припала је Широкобријежанима, који су већим дијелом били у вођству, а Бањалучани су много форсирали шут за три поена и погодили су само два од девет покушаја. Један је погодио новопридошли Хејден Леско, који је уписао прве поене у другом наступу. Друга четвртина много је личила на прву. Широки је одржавао вођство, а Борац покушавао да га престигне, али није успијевао у томе због чак шест изгубљених лопти у том периоду игре.

Отварање другог полувремена припало је гостима који су повели са седам поена разлике (39:32), да би у 26. минуту имали предност од 47:39. Домаћи су се тада пробудили, заиграли много боље и врло брзо стигли до изједначења и вођства. До прве предности у другом полувремену (52:50) Борац је дошао у 27. минуту тројком Аљоше Јанковића, којем је то био други везани погођени шут ван линије 6,75 метара, чему се много обрадовао, јер је утакмицу отворио 0-6 шутем из игре. Одмах послије њега тројку је погодио и Драшко Кнежевић па су Бањалучани повели са 55:50, што је представљало серију 9-1, а пред посљедњи период имали су поен предности (55:54), који нажалост нису успјели да сачувају.

Крајем трећег и почетком четвртог квартала Широки је направио серију 10:2 па је вратио предност на своју страну. У том периоду Борац је у игри колико-толико држао Александар Радукић са шест поена, али изабраници тренера Драгана Николића скоро ништа нису могли да одбране па су Широкобријежани у 37. минуту повели са десет поена разлике (75:65). Борио се домаћин, али је правио много грешака у нападу те промашивао доста шутева и морао да призна пораз. Наредни меч Борац ће играти у суботу против Подгорице.

Резултати и распоред

Широки - Подгорица 83:84, Ловћен 1947 - Младост Земун 80:78, Работнички - Спарс 0:20, Борац - Сутјеска 100:93, Студентски центар - Горица 61:59, Хелиос - МЗТ 69:70, Слобода - Златибор 67:79, Спарс - Ловћен 1947 82:76, Подгорица - Младост Земун 71:79, Горица - Работнички 20:0, Широки - Борац 75:67, Сутјеска - Хелиос (играно синоћ). Петак: МЗТ - Слобода (13), Златибор - Студентски центар (17), Младост - Спарс (21). Субота: Хелиос - Широки (13), Борац - Подгорица (17), Ловћен 1947 - Горица (21). Недјеља: Работнички - Златибор (13), Слобода - Сутјеска (17), Студентски центар - МЗТ (21).