Фото: Фејсбук/Град Бањалука
Мода новогодишњих дочека у Бањалуци, како су забиљежили хроничари, заживјела је прије мање од стотину година.
Како је прије изгледала новогодишња ноћ свједоче и “Врбаске новине”.
Бан Светислав Тиса Милосављевић, наводи се на Фејсбук страници бањалучке Градске управе, са баницом Десанком славио је у Народном позоришту, гдје је био приређен свечани дочек, уз бирани програм.
. Скоро сви наши умјетници продефиловали су те вечери преко позорнице у поједним тачкама програма. Послије свршеног програма, уз звуке глазбе, Краљевим колом почела је игранка и плес који је потрајао до зоре - забиљежено је у „Врбаским новинама“.
Официри су славили у Официрском, а радници у Радничком дому, док су хотели „Босна“ и „Палас“ са електричним освјетљењем и елегантним салонима били резервисани за богате трговце и фабриканте, чиновнике и политичаре.
(Извор за садржај и фотографије: "Бан Милосављевић" аутора Зорана Пејашиновића - као и његов Фејсбук профил, те портал Дигитална Народна библиотека Србије.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.