ЕП: Хрвати без полуфинала

Б92

Ватерполисти Италије савладали су Хрватску резултатом 8:7 (1:1, 3:2, 2:2, 2:2) у четвртфиналу Европског првенства у Мађарској.

Најефикаснији у побједничком тиму били су Алекс Ђорђети и Пиетро Фиљоли са по два поготка. На другој страни код Хрвата Сандро Сукно је постигао је три гола.

Скоро цио меч се играо гол за гол. Италија је прва повела преко Матеа Икардија, а изједначио је Сандро Сукно. До полувремена је постигнуто пет голова, три су у мрежи Хрватске а два у мрежи Италије.

Трећа дионица је завршена са по два гола на обије стране. На четири минута прије краја меча резултат је био 6:6, да би Италијани направили кључну разлику од два гола. До краја Хрватска је успијела да постигне гол на два минута прије краја, али Италија је успијела да сачува предност и пласира се у полуфинале.

Италија ће се у полуфиналу састати са домаћином турнира Мађарском у петак од 19 часова.