Рустемовић за радост Дринe

Д. Г.

ЗВОРНИК - Пролом облака и потопљен терен у Зворнику у суботу нису погодовали фудбалерима Дрине и Радника, који су морали прекинути утакмицу послије првог полувремена, а у поновљеном сусрету одиграном дан касније славили су домаћи са 1:0.

Гол одлуке постигнут је у 31. минуту. Славиша Радовић је упутио идеалан центаршут с лијеве стране, а Един Рустемовић је са око осам метара главом лопту спровео у мрежу Борише Бидироге.

Имала је Дрина више од игре и више шанси, али су и гости у више наврата припријетили Горану Максимовићу. Кренуло је офанзивно с обје стране. Рустемовић је опробао шут већ у четвртом минуту, али без резултата, као и у осмом када га је идеално послужио Радовић. Минут прије фудбалер Радника Александар Ћосовић је са неких 20 метара из слободног ударца уздрмао пречку гола Максимовића. Бобан Ђерић је у 22. минуту шутирао са 20 метара, али се истакао Бодирога. У 62. минуту Ђоко Миловић је упутио шут с десне стране, међутим, лопта је прошла крај саме стативе гола Максимовића. У посљедњим тренуцима сусрета права драма. Прво је ударац фудбалера Дрине Филипа Костића изблокиран, а потом је у контранападу Миливоје Лазић шутирао замало крај гола.

Резултати четвртог кола

ЗВОРНИК: Дрина - Радник 1:0 (Рустемовић 31)

САРАЈЕВО: Жељезничар - Зрињски 0:2 (Николић 56, Црнов 68)

ВИТЕЗ: Витез - Славија 0:5 (Кокот 4, Салковић 20, 40, Ивановић 53, Говедарица 63)

ТУЗЛА: Слобода - Широки Бријег 0:1 (Вагнер 48)

ГРАДАЧАЦ: Звијезда - Олимпик 2:2 (Диата 22, Стојанов 66 - Регоје 26, Нукић 90)

БАЊАЛУКА: Борац - Челик 1:0 (Субић 32)

МОСТАР: Вележ - Травник 2:1 (Поповић 29, Благојевић 43 - Адријано 19)

БИЈЕЉИНА: Младост - Сарајево 1:1 (Комарчевић 22. пенал - Стојчев 24)

Парови петог кола

У петом колу Премијер лиге БиХ, које се игра у сриједу, састају се: САРАЈЕВО: Сарајево - Дрина, ТРАВНИК: Травник - Младост, ЗЕНИЦА: Челик - Вележ, САРАЈЕВО: Олимпик - Борац, ШИРОКИ БРИЈЕГ: Широки Бријег - Звијезда, ФОЧА: Славија - Слобода, МОСТАР: Зрињски - Витез, БИЈЕЉИНА: Радник - Жељезничар.

Листа стријелаца

слика: горан закариц

3 гола: Закарић (Широки Бријег),

2 гола: Кокот, Салковић (Славија), Николић, Црнов (Зрињски), Стокић (Борац), Дабић (Младост), Рустемовић (Дрина), Вагнер (Широки Бријег), Радовановић (Слобода), Стојанов (Звијезда),

1 гол: Дуљевић, Билбија, Тодоровић, Дуповац, Стојчев (Сарајево), Станић, Садиковић, Бајић, Косорић, Мемија (Жељезничар), Субашић, Гојак, Регоје, Нукић (Олимпик), Хајдаровић, Хаурдић, Поповић, Благојевић (Вележ), Ивановић, Филиповић (Дрина), Костић, Субић (Борац), Говедарица, Ивановић (Славија), Јусуфбашић, Адријано (Травник), Пехар, Симеуновић (Зрињски), Мујић, Мујкић (Слобода), Кожуљ (Широки Бријег), Пињух (Витез), Диата (Славија), Комарчевић (Младост),

аутогол: Бркић (Звијезда).