Rustemović za radost Drine

D. G.

ZVORNIK - Prolom oblaka i potopljen teren u Zvorniku u subotu nisu pogodovali fudbalerima Drine i Radnika, koji su morali prekinuti utakmicu poslije prvog poluvremena, a u ponovljenom susretu odigranom dan kasnije slavili su domaći sa 1:0.

Gol odluke postignut je u 31. minutu. Slaviša Radović je uputio idealan centaršut s lijeve strane, a Edin Rustemović je sa oko osam metara glavom loptu sproveo u mrežu Boriše Bidiroge.

Imala je Drina više od igre i više šansi, ali su i gosti u više navrata priprijetili Goranu Maksimoviću. Krenulo je ofanzivno s obje strane. Rustemović je oprobao šut već u četvrtom minutu, ali bez rezultata, kao i u osmom kada ga je idealno poslužio Radović. Minut prije fudbaler Radnika Aleksandar Ćosović je sa nekih 20 metara iz slobodnog udarca uzdrmao prečku gola Maksimovića. Boban Đerić je u 22. minutu šutirao sa 20 metara, ali se istakao Bodiroga. U 62. minutu Đoko Milović je uputio šut s desne strane, međutim, lopta je prošla kraj same stative gola Maksimovića. U posljednjim trenucima susreta prava drama. Prvo je udarac fudbalera Drine Filipa Kostića izblokiran, a potom je u kontranapadu Milivoje Lazić šutirao zamalo kraj gola.

Rezultati četvrtog kola

ZVORNIK: Drina - Radnik 1:0 (Rustemović 31)

SARAJEVO: Željezničar - Zrinjski 0:2 (Nikolić 56, Crnov 68)

VITEZ: Vitez - Slavija 0:5 (Kokot 4, Salković 20, 40, Ivanović 53, Govedarica 63)

TUZLA: Sloboda - Široki Brijeg 0:1 (Vagner 48)

GRADAČAC: Zvijezda - Olimpik 2:2 (Diata 22, Stojanov 66 - Regoje 26, Nukić 90)

BANjALUKA: Borac - Čelik 1:0 (Subić 32)

MOSTAR: Velež - Travnik 2:1 (Popović 29, Blagojević 43 - Adrijano 19)

BIJELjINA: Mladost - Sarajevo 1:1 (Komarčević 22. penal - Stojčev 24)

Parovi petog kola

U petom kolu Premijer lige BiH, koje se igra u srijedu, sastaju se: SARAJEVO: Sarajevo - Drina, TRAVNIK: Travnik - Mladost, ZENICA: Čelik - Velež, SARAJEVO: Olimpik - Borac, ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg - Zvijezda, FOČA: Slavija - Sloboda, MOSTAR: Zrinjski - Vitez, BIJELjINA: Radnik - Željezničar.

Lista strijelaca

slika: goran zakaric

3 gola: Zakarić (Široki Brijeg),

2 gola: Kokot, Salković (Slavija), Nikolić, Crnov (Zrinjski), Stokić (Borac), Dabić (Mladost), Rustemović (Drina), Vagner (Široki Brijeg), Radovanović (Sloboda), Stojanov (Zvijezda),

1 gol: Duljević, Bilbija, Todorović, Dupovac, Stojčev (Sarajevo), Stanić, Sadiković, Bajić, Kosorić, Memija (Željezničar), Subašić, Gojak, Regoje, Nukić (Olimpik), Hajdarović, Haurdić, Popović, Blagojević (Velež), Ivanović, Filipović (Drina), Kostić, Subić (Borac), Govedarica, Ivanović (Slavija), Jusufbašić, Adrijano (Travnik), Pehar, Simeunović (Zrinjski), Mujić, Mujkić (Sloboda), Kožulj (Široki Brijeg), Pinjuh (Vitez), Diata (Slavija), Komarčević (Mladost),

autogol: Brkić (Zvijezda).