Radnik prokockao dva gola kod Željezničara

I. S.

Sarajevo - Navijači Radnika ponadali su se da će njihov klub izboriti povoljan rezultat na "Grbavici" protiv Željezničara jer je vodio sa 2:0 na poluvremenu, ali od toga nije bilo ništa budući da je domaćin postigao tri gola u drugih 45 minuta pa su bodovi ostali u Sarajevu.

Tako su Bijeljinci ostali na 24 boda, koliko ih sada ima i Borac, dok im je ovo bio drugi poraz u posljednjih pet kola. Poslije nekoliko odličnih šansi Radnik je poveo u 32. minutu utakmice 18. kola Premijer lige BiH preko Irfana Hadžića, dok je Ševko Okić nakon duplog pasa sa Veliborom Đurićem postigao drugi gol. Samo dva minuta u nastavku meča bila su potrebna Saši Kajkutu da smanji na 1:2, da bi do izjednačenja stigao u 59. minutu preko Danijela Graovca. Gol koji je rastužio Radnik postigao je Goran Zakarić iz penala u 70. minutu nakon što je Besim Šerbečić u svom kaznenom prostoru oborio Sinana Ramovića i za taj prekršaj zaradio crveni karton.