Prva fudbalska liga RS. 19. kolo: Poraz Leotara, sudije ispratila policija

Ratomir Mijanović

Foča - Golom Dejana Drakula fudbaleri Sutjeske pobijedili su Leotar sa 1:0 u derbiju 19. kola Prve lige Republike Srpske.

Iako poraženi, Trebinjci nisu izgubili prvo mjesto na tabeli pošto je poraz doživio i prvi pratilac, ekipa Kozare.

Iako je na terenu sve bilo korektno, kako nezvanično saznajemo, van terena je bilo potpuno suprotno. U restriktivnom prostoru, gdje pristup imaju samo službena lica, bilo je mnogo navijača i lica koja nemaju mnogo veze sa fudbalom, a koja su vršila pritisak na sudije pa čak i pokušali fizički da se obračunaju sa njima. Nezvanično saznajemo da je sudije sa stadiona ispratila Jedinica specijalne policije. Takođe, Leotar bi zbog toga u roku od 24 časa trebalo da uputi žalbu Fudbalskom savezu Republike Srpske.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri i oba tima imala su po nekoliko prilika, ali su mreže ostale netaknute. Domaćin je mnogo bolje započeo drugi period igre i Nikola Mojović mogao je lobovati golmana Vladimira Markovića. Odličnu priliku imao je i Dejan Rašević u 54. minutu poslije centaršuta Darija Blagojevića da bi Blagojević ponovo samo pet minuta kasnije odlično centrirao, a Gedeon Guzina zakasnio na loptu i nije je ubacio u mrežu. Trenutak odluke desio se u 75. minutu. Aut sa lijeve strane izveo je Aleksandar Kovač i ubacio loptu u srce šesnaesterca, Guzina je glavom prebacio na drugu stranu gdje je natrčao Dejan Drakul i smjestio je pod prečku. Gosti su od 86. minuta bili brojčano nadmoćniji, jer je zbog drugog žutog kartona Marko Mrgud zaradio isključenje.

- Čestitam ekipi Sutjeske na zasluženoj pobjedi. Više su željeli ovu pobjedu, bili mnogo motivisaniji, borili se i zasluženo došli do gola. Kada se sve sagleda mislim da je rezultat realan - rekao je trener Leotara Rajko Mičeta.