Првa фудбалска лигa РС. 19. колo: Пораз Леотара, судије испратила полиција

Ратомир Мијановић

Фоча - Голом Дејана Дракула фудбалери Сутјеске побиједили су Леотар са 1:0 у дербију 19. кола Прве лиге Републике Српске.

Иако поражени, Требињци нису изгубили прво мјесто на табели пошто је пораз доживио и први пратилац, екипа Козаре.

Иако је на терену све било коректно, како незванично сазнајемо, ван терена је било потпуно супротно. У рестриктивном простору, гдје приступ имају само службена лица, било је много навијача и лица која немају много везе са фудбалом, а која су вршила притисак на судије па чак и покушали физички да се обрачунају са њима. Незванично сазнајемо да је судије са стадиона испратила Јединица специјалне полиције. Такође, Леотар би због тога у року од 24 часа требало да упути жалбу Фудбалском савезу Републике Српске.

Прво полувријеме протекло је у изједначеној игри и оба тима имала су по неколико прилика, али су мреже остале нетакнуте. Домаћин је много боље започео други период игре и Никола Мојовић могао је лобовати голмана Владимира Марковића. Одличну прилику имао је и Дејан Рашевић у 54. минуту послије центаршута Дарија Благојевића да би Благојевић поново само пет минута касније одлично центрирао, а Гедеон Гузина закаснио на лопту и није је убацио у мрежу. Тренутак одлуке десио се у 75. минуту. Аут са лијеве стране извео је Александар Ковач и убацио лопту у срце шеснаестерца, Гузина је главом пребацио на другу страну гдје је натрчао Дејан Дракул и смјестио је под пречку. Гости су од 86. минута били бројчано надмоћнији, јер је због другог жутог картона Марко Мргуд зарадио искључење.

- Честитам екипи Сутјеске на заслуженој побједи. Више су жељели ову побједу, били много мотивисанији, борили се и заслужено дошли до гола. Када се све сагледа мислим да је резултат реалан - рекао је тренер Леотара Рајко Мичета.