Јединство засјело на чело

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Послије пораза у Лакташима (0:1) фудбалери Карановца нису више лидери у Другој лиги Републике Српске, група запад, а трон је преузело Јединство из Жеравице.

У 11. колу трећи пораз Карановцу нанијели су Лакташи, а гол одлуке постигао је Слађан Лекић у 32. минуту. Тај кикс изабраника Ранка Станаревића на најбољи могући начин искористило је Јединство, које послије тријумфа у Омарској од 4:2 има бод више од тима из предграђа Бањалуке. Омарска је повела већ у 10. минуту, да би до одласка на одмор гости три пута затресли мрежу голмана Младена Јокића. Креатор преокрета био је капитен гостију Огњен Шкорић. У другом полувремену пао је ритам игре, јер су гости били задовољни убједљивим вођством, док ће Омарска, незавидном позицијом у доњем дијелу табеле, бодове морати тражити у преостала четири кола јесење сезоне.

"Фењераш" Озрен доживио је још један убједљив пораз. На гостовању у Теслићу екипа из Петрова је просто прегажена (1:8), али се такав исход није могао очекивати послије првог полувремена. У наставку су домаћи, предвођени полетарцем Дејаном Јелићем и капитеном Владимиром Марковићем, изрешетали мрежу голмана Ненада Ћуковића, чиме су знатно поправили гол-разлику и најавили безбрижнију позицију у средини табеле.

У групи исток лидер Јединство из Брчког забиљежио је и десету побједу у 11 сусрета, а овог пута оружје пред расположеном четом Видоја Зарића положио је Губер из Сребренице, који је испраћен кући са четири гола у мрежи.

Сусрет у Сокоцу између Гласинца 2011 и Слоге Јунајтед је одгођен, али по свему судећи неће ни бити одигран. Наиме, Бијељинци већ нису наступили у деветом и десетом колу, а нису ни оправдали неиграње, тако да ће по правилима такмичења бити избачени из лиге. Њихови резултати у првих десет кола биће брисани, али све ће то бити и званично када прође рок за жалбу Слоге јунајтед.

Друголигаш из Жеравице искористио неуспјех Карановца у Лакташима и побједом у Омарској засјео на прво мјесто у групи запад